Dania. Nagi uczestnik programu telewizyjnego dla dzieci skazany za pedofilię

Świat
Dania. Nagi uczestnik programu telewizyjnego dla dzieci skazany za pedofilię
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/mojzagrebinfo
Premiera pierwszego odcinka odbyła się w 2019 roku, wywołując liczne kontrowersje, głównie jednak poza Danią

Jeden uczestników kontrowersyjnego programu duńskiej telewizji publicznej DR, w którym dorośli rozbierają się przed dziećmi, został skazany na dziewięć miesięcy więzienia za pedofilię - podał w piątek portal Information.

Sąd w Glostrup pod Kopenhagą 41-letniego mężczyznę, uczestnika wyemitowanego jesienią 2020 roku odcinka programu "Ultra smider tojet" (Ultra zrzuca ubrania"), uznał za winnego molestowania seksualnego dziecka oraz posiadania 3 tys. pornograficznych zdjęć oraz filmów z nieletnim.

 

Zapytany o sprawę szef kanału dla dzieci telewizji DR Morten Skov Hansen oświadczył, że traktuje ją "bardzo poważnie". W przesłanym e-mailu napisał, że "uczestnik nie został skazany w związku z udziałem w programie", a "podczas nagrania dorośli byli oddzieleni od dzieci". Jak podkreśla portal, ostatecznie telewizja usunęła z internetu odcinek z udziałem pedofila.

Rozbierają się przed 11-latkami

W programie "Ultra smider tojet" dorośli, mężczyźni oraz kobiety w różnym wieku i o różnym wyglądzie, rozbierają się do naga przed klasą 11-latków, aby "promować pozytywne nastawienie do ciała" oraz "rozwiewać wątpliwości dotyczące organów płciowych". Najmłodsi mogą zadawać nawet najbardziej wstydliwe pytania.

 

ZOBACZ: Kompletnie naga prezenterka wiadomości za kierownicą. Została zatrzymana

 

Premiera pierwszego odcinka odbyła się w 2019 roku, wywołując liczne kontrowersje, głównie jednak poza Danią. Produkcja miała wysoką oglądalność wśród widzów i doczekała się dwóch sezonów. Licencje na własne wersje wykupiły telewizje w Holandii oraz Norwegii.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie