Pozowały nago na balkonie. Modelki zostaną deportowane

Świat
Pozowały nago na balkonie. Modelki zostaną deportowane
Twitter/Scott
Kobiety pozowały do zdjęć w środku dnia, na balkonie apartamentowca

Osoby zatrzymane niedawno za udział w nagiej sesji zdjęciowej w Dubaju będą deportowane ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - informują media. Grupę osób zaangażowanych w sesję, w tym 12 ukraińskich modelek, zatrzymano za złamanie norm moralnych.

Modelki zostały zatrzymane w sobotę po tym jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak nagie kobiety pozują fotografowi na balkonie wieżowca w Dubaju. Ukraińskie media twierdzą, że w związku z sesją zatrzymano łącznie ok. 40 osób, oprócz Ukrainek, między innymi obywatela Rosji.

 

 

We wtorek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował agencję Ukrinform, że ukraiński konsul jest w kontakcie z przebywającymi w areszcie kobietami i z departamentem śledczym w Dubaju.

 

- Organy ścigania potwierdziły, że przyczyną zatrzymania Ukrainek było naruszenie norm etyki moralnej i udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć i nagrań o nieprzyzwoitym charakterze - przekazał rzecznik. Dodał, że kobietom grozi kara w postaci grzywny w wysokości ok. 1300 USD i deportacja.

 

Później ukraińskie media podały, powołując się na władze ZEA, że została już podjęta decyzja o deportacji, a prokuratura zakończyła śledztwo.

 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie