Upili i okradli 50 klientów klubów go-go. Wszystkim kierował aktywny policjant

Polska
Upili i okradli 50 klientów klubów go-go. Wszystkim kierował aktywny policjant
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/butterflystroke
Wśród zatrzymanych jest trzech policjantów

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 15 członków grupy przestępczej, która wyłudzała pieniądze od klientów klubów go-go. Wśród zatrzymanych jest trzech policjantów. Jeden z nich kierował grupą, która upijała klientów lokali, a następnie okradała ich lub zaciągała pożyczki.

Śledczy ustalili, że oszuści działali na ternie Warszawy i Wrocławia. Oszukanych zostało 50 klientów, w tym kilku obcokrajowców. Każdy z nich stracił od kilku do nawet 200 tys. zł. 

 

"W toku śledztwa prokurator ustalił, że sprawcy przy pomocy specjalnie spreparowanych alkoholi lub środków psychoaktywnych doprowadzali klientów do stanu nieprzytomności, a następnie ich okradali. Personel lokali posługiwał się kartami debetowymi, kredytowymi i telefonami klientów zaciągając na ich konta pożyczki, które następnie były w całości wydawane w lokalach" - poinformowała Prokuratura Krajowa. 

Oszukani podczas płatności

Ponadto obsługa lokalu wykorzystywała nieuwagę pijanych klientów i dokonywała wielu oszustw. Przy wprowadzaniu kwoty płatności do terminala wpisywano jedno "0" więcej. Tym samym klient np. zamiast 100 zł. płacił rachunek w wysokości 1000 zł. Równie często klienci byli informowani, że ich płatność została odrzucona. Przy kolejnej próbie transakcja dochodziła do skutku. W rzeczywistości mężczyźni płacili dwukrotnie. Pijani klienci nie zwracali również uwagi na walutę w jakiej płacą, przez co ich rachunki były kilkukrotnie zawyżane. 

 

ZOBACZ: Policjant powalił emerytkę na ziemię. Kontrowersyjna interwencja w Białymstoku

 

"Z ustaleń prokuratury wynika, że cała sieć klubów była jak dobrze działające przedsiębiorstwo, którego celem było wyłudzenie od klientów jak największych kwot pieniędzy." - czytamy w komunikacie. 

 

Podejrzani usłyszeli prawie 50 zarzutów, które dotyczą założenia, kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Oszustom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wnioskuje o tymczasowy areszt dla podejrzanych. 

 

dsk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie