Andrzej Duda zaszczepiony. Poinformował, jak się czuje

Polska
Andrzej Duda zaszczepiony. Poinformował, jak się czuje
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda zaszczepił się w poniedziałek

Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze - poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek zaszczepił się razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W piątek prezydent powiedział w programie "Gość Wydarzeń", że zaproponowano mu preparat firmy Moderna. - Pytano mnie, czy może być to ta szczepionka, zaakceptowałem ją - powiedział.

"Wszystkich zainteresowanych informuję, że razem z Agatą zostaliśmy zaszczepieni przeciw COVID19 wczoraj w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Szczepienie przebiegło zgodnie z wszelkimi procedurami i czujemy się dobrze" - napisała na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

 

Od piątku na szczepienie przeciwko Covid-19 mogą się rejestrować osoby urodzone w 1972 roku.

 

 

Wcześniej media donosiły, że w poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim pojawiła się karetka, a para prezydencka mogła zaszczepić się w miejscu zamieszkania. 

 

Prezydent kupił koszulki z datą "1972". Wyjaśnił, dlaczego

 

W piątkowym "Gościu Wydarzeń", prowadzonym przez Piotra Witwickiego, Andrzej Duda ujawnił, że zaszczepi się szczepionką autorstwa Moderny - ten specyfik mu zaproponowano. 

 

- Zaakceptowałem ją. W poniedziałek mamy być szczepieni razem z żoną, która też się zarejestrowała - ujawnił.

 

ZOBACZ: Dostawy szczepionek do Polski. W poniedziałek przyjedzie m.in. 1,3 mln dawek firmy Pfizer

 

Duda nawiązał także do zdjęcia, którym opatrzył swój wpis. Ma na nim ubraną koszulkę z datą "1972" - to rok urodzenia jego oraz Pierwszej Damy. Widnieje na niej również napis "Vintage" oraz rysunek kasety magnetofonowej.

 

 

- Kupiłem taką i dla siebie, i dla Agaty. Bardzo mi się spodobały. Żonie podarowałem damską, lecz miała pretensje, dlaczego o tym nie powiedziałem przed wykonaniem pamiątkowej fotografii - powiedział w "Gościu Wydarzeń".

 

Jak stwierdził Andrzej Duda, jego małżonka miała podsumować: "Też bym się przebrała w tę koszulkę".

 

WIDEO: Prezydent przyjmie szczepionkę przeciw Covid-19. Ujawnił, którą

  

Zarówno prowadzący "Gościa Wydarzeń", jak i głowa państwa, mieli założone maseczki. - Mam nadzieję, że to ostatni raz, gdy w nich rozmawiamy - powiedział Piotr Witwicki.

 

- Też mam taką nadzieję, życzę tego wszystkim i sobie. Szczepienia na szczęście są w toku - dodał prezydent.

pgo/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie