Powrót zimy w całej Polsce. Ostrzeżenia o przymrozkach

Polska
Powrót zimy w całej Polsce. Ostrzeżenia o przymrozkach
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/jwvein
W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia

Kolejna noc upłynie pod znakiem przymrozków, spadku temperatury poniżej zera można spodziewać się w całym kraju - ostrzega w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty wydał dla wszystkich szesnastu województw.

Według IMGW termometry mogą pokazać miejscami -2, -4 stopnie C, a przy gruncie lokalnie ok. -6 stopni. W górach temperatura może spaść do ok -5 lub nawet -7 stopni, a przy gruncie do -9 stopni. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia.

 

Instytut poinformował na Twitterze, że w części województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz w całym województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim ostrzeżenia przed przymrozkami ważne będą przez jeszcze jedną noc, z wtorku na środę. 

 

Kiedy zima odpuści?

- Zmiany w pogodzie będą nadchodzić powoli, ale od środy zrobi się cieplej – zaznaczył w  Szymon Ogórek, synoptyk IMGW. 

 

Podkreślił przy tym, że najbliższej nocy temperatura pozostanie bez zmian i mróz odczują mieszkańcy całego kraju. - W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju czeka nas przeważnie dwu-trzystopniowy przymrozek – poinformował.

 

WIDEO: Powrót zimy w całej Polsce - materiał "Wydarzeń"

  

- Niemal w całej Polsce termometry spadną poniżej zera, jedynie z wyjątkiem okolic Wybrzeża, gdzie utrzyma się dodatnia temperatura – dodał.

 

Jak poinformował, najmniejszy przymrozek odnotują termometry na zachodzie kraju. Natomiast najsilniejszy spadek temperatury odczują mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski, a także południowej Polski.

 

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie