Gowin po spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy. "Nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach"

Polska
Gowin po spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy. "Nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach"
PAP/Wojtek Jargiło
"Na pewno są sprawy, o które jeszcze nie raz będziemy się spierać, a to jest zupełnie naturalne dla polityki" - powiedział Gowin

- Nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach, w najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić priorytety do końca kadencji – powiedział w poniedziałek w Poznaniu lider Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin pytany przez dziennikarzy o jego niedzielne spotkanie z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezesem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą powiedział, że Zjednoczona Prawica przed wyborami w 2019 r. miała "precyzyjny plan działania rozpisany na cztery lata".

 

- Ale pandemia de facto wyrwała nam i całemu światu półtora roku. Dlatego trzeba zweryfikować program. W najbliższych dniach spotkamy się ponownie, żeby ustalić takie priorytety na czas do końca kadencji. Natomiast nikt z nas nie myśli o przedterminowych wyborach. Rząd ma stabilną większość – podkreślił wicepremier.

Różne poglądy i stanowiska

Dodał, że "w wielkim namiocie polskiej prawicy” są różne poglądy i środowiska. - Na pewno są sprawy, o które jeszcze nie raz będziemy się spierać, a to jest zupełnie naturalne dla polityki – zaznaczył Gowin.

 

- Wydaje mi się, że pluralizm poglądów, pluralizm stanowisk tak jak w poprzednich latach może być siłą Zjednoczonej Prawicy – dodał szef Porozumienia.

 

Podkreślił, że liderzy ZP nie rozmawiali w niedzielę o podziale stanowisk czy spółkach skarbu państwa. - Mówiliśmy o programie. Programie, który pozwoli przygotować polskie państwo na ewentualność powrotu tej pandemii, czy jakichś następnych, pozwoli zachować jak najwięcej miejsc pracy – poinformował wicepremier.

Spotkanie liderów

Do spotkania liderów PiS Jarosława Kaczyńskiego, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry doszło w niedzielę.

Wieczorem szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski oraz rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zamieścili na Twitterze jednobrzmiące komunikaty. "Po spotkaniu przywódców #ZjednoczonaPrawica (Zjednoczonej Prawicy - PAP) wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań ZP od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 21-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - napisali politycy.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie