Pięściami wybijali szyby w kościele. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

Polska
Pięściami wybijali szyby w kościele. Dwóch mężczyzn zatrzymanych
Policja Łódź
Na zdjęciu jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Dwaj mężczyźni przyznali się, że wybili pięściami 14 szyb w kościelnych drzwiach i gablocie. Potwierdziły to również posiadane przez nich skaleczenia na dłoniach. Sprawcy tłumaczyli się wypitym alkoholem - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Zniszczenia zostały odkryte 11 kwietnia. O godzinie 7 rano sieradzka policja odebrała zgłoszenie o wybiciu szyb w drzwiach kościoła na Osiedlu Jaworowe.

 

ZOBACZ: Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas próby zatrzymania w Rudzie Śląskiej. Miał broń

 

"Przybyli na miejsce policjanci wykonali oględziny oraz  zabezpieczyli ślady związane z  dewastacją. Wkrótce sieradzcy kryminalni wpadli na trop dwóch mieszkańców Sieradza w wieku 18 i 20 lat" - napisano w komunikacie policji.

 

Tak opętańcy szatana w noc poprzedzającą Niedzielę Miłozierdzia, zaatakowali sieradzki kościół Najświętszego Serca Jezusowego. JEZU MIŁOSIERNY, wybacz im, bo nie wiedzą co czynią.

Opublikowany przez Karola Męcfal Niedziela, 11 kwietnia 2021

 

Za dużo wypili?

 

"Łączna wartość uszkodzeń oszacowana została na około 700 złotych" - przekazała KWP w Łodzi. Mężczyzn zatrzymano, przyznali się do winy, zauważono u nich również skaleczenia na dłoniach.

 

ZOBACZ: Obrzuciła jajkami kościół. Grozi jej więzienie

 

Sprawcy swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem. Policja podała, że nie byli oni wcześniej notowani. Przedstawiono im zarzuty uszkodzenia mienia.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

rsr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie