Ukraińskie modelki opowiedziały o koszmarze aresztowania w Dubaju. Nie wszystkie wróciły do domu

Świat
Ukraińskie modelki opowiedziały o koszmarze aresztowania w Dubaju. Nie wszystkie wróciły do domu
Twitter/Scott
Modelki zostały zatrzymane za nieprzyzwoitość

Uczestniczki nagiej sesji fotograficznej na balkonie dubajskiego hotelu wróciły na Ukrainę po kilku dniach spędzonych w areszcie. Mogą mówić o szczęściu, bo groziło im pół roku pozbawienia wolności w Emiratach. Opowiadają jednak o koszmarnych warunkach, w których spędziły ponad tydzień podczas zatrzymania.

Większość bohaterek fotografii, na której kilkanaście młodych dziewczyn stoi nago na balkonie hotelowym, wróciła na Ukrainę. Dubaju nie mogą opuścić dwie z nich. Jedna jest zakażona covid-19, druga ma postawione zarzuty wykraczające poza nieprzyzwoitość.

Pomieszczenie bez okien, zagrzybiona toaleta

W areszcie pozostaje też Amerykanin ukraińskiego pochodzenia Witalij Grechin, który zorganizował sesję. Tymczasem modelki skarżą się na warunki w areszcie, gdzie spędziły dziewięć dni.

 

ZOBACZ: Dubaj. Policjanci aresztowali modelki za nagą sesję na balkonie

 

O swoim więziennym koszmarze opowiedziała, cytowana przez The Scottish Sun, Julia Ulianoczkina. Dziewiętnastolatka przekazała, że w ich obecności zmarła ciężarna kobieta, przetrzymywana bez związku z ich sprawą w "barbarzyńskim" areszcie. Modelka skarży się, że wraz z koleżankami była przetrzymywana w pomieszczeniu bez okien w koszmarnych warunkach sanitarnych, bez nawet podstawowych udogodnień, jak papier toaletowy czy szczoteczka do zębów.

 

Jako pierwsza została umieszczona w celi. - Położono mnie na brudnym materacu. Wpadłam w histerię. Dziewczyny wchodziły jedna po drugiej - wspominała. Dodała, że w pomieszczeniu było wilgotno, pełno ludzi, a toaleta była zagrzybiona.

 

Powiedziała też, że modelki objęte zostały zakazem wjazdu do krajów Zatoki Perskiej do 2026 roku. Mogą jednak mówić o szczęściu, gdyż skandal mógł się dla nich zakończyć półrocznym więzieniem. Ostatecznie oskarżono je o obrazę religii i nieprzyzwoitość, ale nie o dystrybucję pornografii ani prostytucję.

Witalij Griszyn pozostaje zatrzymany

Inne modelki opowiadają o warunkach zatrzymania w podobny sposób. Według opowieści dziewczyn co pół godziny kontrolowano, czy któraś z nich nie uciekła, były też przetrzymywane w celi dla szczególnie niebezpiecznych zatrzymanych. Po trzech dniach dostały podpaski, po pięciu udało im się kupić szczoteczki do zębów. Jedna z dziewczyn była chora, ale nie dostała leków.

 

ZOBACZ: Zjednoczone Emiraty Arabskie luzują islamskie prawo. Zakazane zabójstwa honorowe

 

W areszcie pozostaje też 41-letni Witalij Grechin, określany jako playboy i oskarżony przez Emiraty o zorganizowanie nieprzyzwoitej sesji. Griszyna widywano wcześniej w otoczeniu takich osób jak Hillary Clinton, George Clooney czy Sylvester Stallone.

pdb/ml / The Scottish Sun / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie