Dubaj. Policjanci aresztowali modelki za nagą sesję na balkonie

Świat
Dubaj. Policjanci aresztowali modelki za nagą sesję na balkonie
Twitter/Scott
Kobiety pozowały do zdjęć w środku dnia, na balkonie apartamentowca

Kilkanaście modelek brało udział w nagiej sesji na balkonie apartamentowca w Dubaju. Kobiety pozowały do zdjęć w środku dnia. Nagrano je z sąsiedniego budynku. Wszystkie modelki zostały zatrzymane. Grozi im nawet pół roku więzienia.

W sobotni wieczór do sieci trafiło nagranie przedstawiające grupę nagich kobiet, pozujących do zdjęć na balkonie. Modelki brały udział w odważnej sesji zdjęciowej. Nagrał je mieszkaniec pobliskiego apartamentowca.

 

Zdarzenie miało miejsce w środku dnia, w luksusowej dzielnicy Marina w Dubaju. 

 

Nagranie oburzyło opinię publiczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kobiety zostały aresztowane i doprowadzone do prokuratury. 

Funkcjonariusze tłumaczą, że zatrzymali "grupę kobiet, które pojawiły się na nieprzyzwoitym filmie. Takie niedopuszczalne zachowania nie odzwierciedlają wartości i etyki społeczeństwa Emiratów" - poinformowała policja w oficjalnym oświadczeniu.

 

 

Zakazana nagość

Kobiety zatrzymano pod zarzutem publicznej rozpusty. Każdej z nich grozi do 6 miesięcy więzienia i grzywna w wysokości tysiąca funtów, za znieważenie obyczajów panujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

 

ZOBACZ: Modelki w bikini "zaatakowane" przez... kangura [WIDEO]

 

W kraju panują bardzo restrykcyjne przepisy wynikające z islamskiego prawa szariatu. Zabronione jest m.in. picie alkoholu. Pary nie mogą okazywać sobie uczuć w miejscach publicznych, jakiekolwiek eksponowanie kobiecego ciała jest niedopuszczalne. Wysokie kary dotyczą rozpowszechniania pornografii, a media społecznościowe są w Dubaju objęte surowymi regulacjami. 

dsk/grz/ "The Sun" / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie