Przyspieszenie szczepień. 3,6 miliona dawek do końca miesiąca

Polska
Przyspieszenie szczepień. 3,6 miliona dawek do końca miesiąca
PAP/EPA/VOLODYMYR PETROV
Szef rządu zapowiedział kolejne dostawy szczepionek do Polski

Do końca kwietnia otrzymamy jeszcze 3,6 miliona dawek szczepionki od czterech producentów - Pfizer, Moderna, Astra Zeneca i J&J. Natomiast w maju trafią do Polski cztery cotygodniowe transporty po 1,2 miliona dawek oraz planowana na ostatni dzień miesiąca jedna wielka dostawa 2,4 miliona szczepionek, wszystkie od firmy Pfizer - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował na Facebooku, że potwierdzane są obecnie dostawy od firm Moderna i Astra Zeneca, J&J o łącznej wielkości prawie 3,5 miliona dawek.
 
 
"W czerwcu, jeżeli wszystko przyjdzie zgodnie z planem dostaw, Polska otrzyma rekordowe 13 750 000 dawek szczepionki. Zgodnie ze stanem wiedzy i deklaracjami producentów na dzień dzisiejszy, łącznie do końca II kwartału powinniśmy otrzymać ponad 27 milionów dawek! Rząd przygotował ponad 7000 punktów szczepień w całym kraju, a kolejne są w trakcie organizacji" - napisał Morawiecki. 
 
 
Jak podkreślił, teraz wszystko zależy od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy. "Zapisujmy się zgodnie z harmonogramem i zgłaszajmy w wyznaczonym terminie do wybranych punktów szczepień. Nie marnujmy niepotrzebnie dawek, nie zajmujmy kolejek i bądźmy punktualni.Tylko działając wspólnie uda nam się osiągnąć cel - zaszczepić wszystkich chętnych i dojść do pułapu odporności zbiorowej, który pozwoli otworzyć gospodarkę" - dodał. 
msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie