Kaczyński: celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo

Polska
Kaczyński: celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo
zdjęcie archiwalne/ Polsat News
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który został Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej". Wyróżnienia otrzymali też prezes TK Julia Przyłębska i Wojska Obrony Terytorialnej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas gali Strefy Wolnego Słowa, która odbywała się w formule online, otrzymał nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". - Nagroda, którą państwo przyznali w tym roku, jest wielkim zaszczytem, za który dziękuję - mówił polityk. - Jest wielkim zaszczytem dlatego, że to właśnie środowisko, te szturmowe bataliony, te pułki Polski patriotycznej i niepodległej tę nagrodę przyznają - powiedział Kaczyński.

 

ZOBACZ: Kaczyński: premier Morawiecki ma moje poparcie i zaufanie

 

- Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo ładną, piękną w moim życiu, w życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane dalej. Nie chodzi tutaj już o mnie, ale o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeżeli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty - silne, jak to mówił mój świętej pamięci brat, poważne polskie państwo - mówił wicepremier.

"Powinniśmy być dumni z własnej przeszłości"

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska podczas gali została uhonorowana nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik "Nowe Państwo".

 

- Polska jest wartością. Wartością jest bycie w naszej wspólnocie historyczno-kulturowej, bo powinniśmy być dumni z własnej przeszłości, nie poddawać się pedagogice wstydu i nie czuć się zażenowanymi, że tkwi w nas pewnego rodzaju mesjanizm patriotyzmu, jak umiłowanie ojczyzny i wolności - mówiła Przyłębska odbierając nagrodę.

"Żołnierze WOT-u poświęcają się innym"

Nagrodę "Człowiek Roku 2020" Gazety Polskiej otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. Wyróżnienie odebrali w imieniu formacji: szef MON Mariusz Błaszczak i dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

 

ZOBACZ: Szef MON: 102 lata temu żołnierze odzyskali niepodległość, dziś walczą z epidemią

 

- Żołnierze WOT-u są zawsze blisko, są zawsze gotowi. Żołnierze WOT-u poświęcają się innym - mówił Błaszczak i podkreślał, że służą oni na co dzień w walce z epidemią, są obecni w szpitalach, DPS-ach.

 

- Wielkim zadaniem, które wykonali żołnierze WOT jest służba w szpitalach. Dzięki temu cywilna służba zdrowia może się w pełni poświęcić pomocy chorym, dlatego że żołnierze WOT-u wykonują czynności administracyjne, wszystkie czynności, które nie są bezpośrednio związane z leczeniem - mówił szef MON.

"To nasz obowiązek, by pamiętać i wyróżniać"

Przesłanie do czytelników, członków klubu i laureatów przesłał także minister kultury, wicepremier Piotr Gliński. - Dzisiaj składamy szczególne wyrazy szacunku Laureatom dorocznych nagród środowiska "Gazety Polskiej" - tym, którzy w wybitny sposób przyczyniają się do budowania naszej narodowej wspólnoty i realizują jej rację stanu - przekazał wicepremier.

 

ZOBACZ: Wicepremier Gliński przedstawił w Sejmie dane dot. Funduszu Wsparcia Kultury

 

- To nasz obowiązek, by pamiętać i wyróżniać tych, którzy przez swoją codzienną pracę dobrze służą Polsce. Takie wyróżnienia są wzorcem i wskazaniem – dla całego polskiego społeczeństwa – co i kto jest dla naszej wspólnoty politycznej najcenniejszy i najważniejszy - podkreślił.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie