Kolejne wideo z UFO. Pentagon potwierdził autentyczność

Świat
Kolejne wideo z UFO. Pentagon potwierdził autentyczność
Twitter/Jeremy Corbell
Niezidentyfikowane obiekty latające zostały zarejestrowane przez załogę amerykańskiego okrętu

Pentagon potwierdził autentyczność wideo, na którym uwieczniono niezidentyfikowane obiekty latające, gdy krążyły nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennej. Na nagraniu widać trójkątne obiekty wykonujące na niebie akrobacje. Według ekspertów takich ewolucji nie mógłby wykonać żaden znany latający obiekt skonstruowany przez człowieka.

Niezidentyfikowane obiekty latające zostały zarejestrowane w lipcu 2019 roku u wybrzeży południowej Kalifornii. Wideo upublicznił filmowiec i dokumentalista zajmujący się tematyką UFA Jeremy Corbell.

 

Na nagraniu widać emitujące światło obiekty o piramidalnym kształcie, które wykonują akrobacje nad pokładem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS Russell - podał portal futurism.com.

 

 

Autentyczność nagrania miała potwierdzić w rozmowie z portalem futurism.com rzeczniczka Departamentu Obrony USA, Sue Gough. 

 

"Latające piramidy"

 

- Mogę potwierdzić, że wspomniane zdjęcia i filmy zostały zrobione przez personel marynarki wojennej - powiedziała. Jak dodała nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli do czynienia z fałszerstwem.

 

Według niej załoga okrętu opisała widoczne na niebie kształty jako "pojazdy", których nie widzieli wcześniej w armii.

 

- Chociaż  obiekty te wydają się nie być aerodynamiczne, poruszają się w zaskakujący sposób. To były latające "piramidy" - wyjaśniła.

 

ZOBACZ: Pentagon opublikował nagrania, na których zarejestrowano UFO. "Możemy nie być sami"

 

Rzeczniczka potwierdziła również, że nagrania są przedmiotem śledztwa specjalnej grupy Unidentified Aerial Phenomenon Task Force, zajmującej się przypadkami kontaktu z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. 

 

Rzeczniczka nie zdradziła jednak żadnych szczegółów sprawy, zasłaniając się względami bezpieczeństwa. - Ze względu bezpieczeństwa oraz aby uniknąć ujawnienia informacji, które mogą być wykorzystane przez naszych wrogów, Departament Obrony nie prowadzi publicznej dyskusji na temat szczegółów obserwacji lub badań dotyczących naruszenia naszej przestrzeni powietrznej, wliczając w to naruszenia, które początkowo są przypisywane niezidentyfikowanym obiektom powietrznym - powiedziała.

 

Raport na temat UFO

 

Na temat UFO wypowiedział się niedawno w wywiadzie dla Fox News były dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe, który stwierdził, że przypadków zaobserwowania niezidentyfikowanych obiektów latających przez amerykańskich wojskowych jest więcej niż dotychczas podawano i niektóre z nich są "trudne do wyjaśnienia". Raport na ten temat ma się ukazać w czerwcu.

 

- Zazwyczaj mamy wiele czujników, które wychwytują te rzeczy (...) tak naprawdę jest ich więcej, niż zostało to upublicznione - stwierdził, odnosząc się do opublikowanych przez Pentagon w 2020 r. dwóch filmów wideo dokumentujących zaobserwowanie przez marynarzy i pilotów niezidentyfikowanych i dziwnie zachowujących się obiektów latających.

 

ZOBACZ: "Człowiek by nie wytrzymał takich przeciążeń". Eksperci o nagraniach z UFO ujawnionych przez US Army

 

Jak wyjaśnił, przy zetknięciu się z niezwykłymi "zjawiskami powietrznymi", służby zawsze szukają najbardziej prawdopodobnych wyjaśnień.

 

- Mówimy o obiektach, które były zaobserwowane przez marynarkę lub siły powietrzne albo obrazy z satelitów, które - szczerze mówiąc - wykonują działania, które trudne są do wyjaśnienia, ruchy które trudno powtórzyć, dla których nie mamy technologii. Albo podróżują z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego - przyznał.

 

Amerykańskie służby mają do końca pierwszej połowy roku opublikować raport na temat zaobserwowanych zjawisk. Taki obowiązek nakłada na nie zapis przemycony w ustawie zawierającej pakiet pomocowy dla gospodarki podpisanej w grudniu 2020 r.

 

Jak stwierdził Ratcliffe, dokument będzie zawierał przypadki "z całego świata".

dk/hlk/ The U.S Sun / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie