Wypadek awionetki w Gliwicach

Polska
Wypadek awionetki w Gliwicach
Facebook/Dzisiaj w Gliwicach
Podczas lądowania awionetka przewróciła się

O dużym szczęściu może mówić pilot awionetki, która przewróciła się w niedzielę podczas lądowania na lotniku Aeroklubu Gliwice. Mężczyzna nie doznał obrażeń – informują służby.

Jak poinformował oficer prasowy gliwickiej straży pożarnej kapitan Damian Dudek, po zgłoszeniu, które wpłynęło o godz. 13:21 na miejsce udały się 4 zastępy strażaków. Okazało się, że podczas lądowania awionetka przewróciła się. Wewnątrz był tylko pilot, który o własnych siłach opuścił samolot.

 

- Ofiara została zbadana przez zespół pogotowia ratunkowego, ale nie było potrzeby hospitalizacji. Samolot został uszkodzony i nastąpił niewielki wyciek paliwa, ale zabezpieczyliśmy go – powiedział kapitan Dudek.

 

ZOBACZ: Oszukiwał seniorów metodą "na policjanta". Angelo M. skazany

 

Kierownik szkolenia Aeroklubu Gliwice Sławomir Adamczyk poinformował, że był to prywatny lot osoby, która nie jest członkiem klubu. - Przyczyny wypadku określi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której przedstawiciele są już w drodze. Można jednak przypuszczać, że wpływ na to zdarzenie miał wiejący dziś silny, boczny wiatr – powiedział.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie