Podbiegał do kobiet i dotykał w intymne miejsca. 28-latkowi grozi więzienie

Polska
Podbiegał do kobiet i dotykał w intymne miejsca. 28-latkowi grozi więzienie
xusenru / Pixabay
28-latek podbiegał do kobiet i dotykał ich miejsc intymnych

Kara do roku pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z Trzcianki (woj. wielkopolskie), który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej trzech młodych kobiet. Mężczyzna podbiegał do swoich ofiar i dotykał ich intymnych części ciała – podała we wtorek policja.

Oficer prasowy policji w Czarnkowie asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że sprawę pierwszego napastliwego ataku 24 lutego zgłosiła funkcjonariuszom młoda mieszkanka Trzcianki. - Na jednej z ulic podbiegł do niej od tyłu nieznany mężczyzna i ręką dotknął ją w miejscu intymnym, a następnie szybko oddalił się w nieznanym kierunku – podała.

Ofiar było więcej

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. W trakcie postępowania otrzymali sygnały od dwóch innych kobiet, które padły ofiarą podobnych napastliwych zachowań. - Doszło do nich pod koniec lutego i w marcu. W obu przypadkach mężczyzna działał w identyczny sposób. Wykorzystywał moment zaskoczenia i podbiegając do wybranej przez siebie ofiary, dotknął intymnej części jej ciała. Jedna z pokrzywdzonych zapamiętała wygląd sprawcy i opisała go funkcjonariuszom – wskazała policjantka.

 

ZOBACZ: Zaczęła rodzić w samochodzie. Warszawska straż miejska pomogła kobiecie

 

Policjanci ustalili, że sprawcą jest 28-letni mieszkaniec Trzcianki, który w poniedziałek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. - Mężczyzna zaraz po zatrzymaniu trafił do komisariatu, gdzie usłyszał trzy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, do popełnienia których się przyznał i złożył wyjaśnienia – dodała Górzna-Kustra.

W przeszłości był karany

Policjantka przekazała PAP, że podejrzany nie był w przeszłości karany za przestępstwa na tle seksualnym; odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

ZOBACZ: Nastolatki wystraszyły się dzików i zabłądziły w lesie. Pomogli policjanci

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo do roku więzienia.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie