Nastolatki wystraszyły się dzików i zabłądziły w lesie. Pomogli policjanci

Polska
Nastolatki wystraszyły się dzików i zabłądziły w lesie. Pomogli policjanci
Pixabay
Nastolatki wystraszyły się dzików

Na długo w pamięci dwóch nastolatek ze Skarżyska Kamiennej pozostanie rowerowa wycieczka do Suchedniowa. 14-latki wystraszone przez stado dzików schowały się w zaroślach. Po chwili straciły orientację i zgubiły się w lesie. Na pomoc wezwały policjantów.

Jak poinformował Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji, funkcjonariusze o nietypowym zdarzeniu zostali poinformowani w poniedziałek po godzinie 20. W pobliżu ulicy Stokowiec w Suchedniowie zagubiły się dwie nastolatki - nie mogły odnaleźć wyjścia z lasu.

 

- Dyżurny skierował na miejsce dwa patrole suchedniowskich mundurowych, sam zaś nawiązał rozmowę telefoniczną z jedną ze zgłaszających. Policjanci używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, patrolując wskazany rejon. W tym czasie dyżurny koordynował akcję i starał się ustalić miejsce bardzo przestraszonych 14-latek – przekazał Gwóźdź.

 

ZOBACZ: Błądził przez 6 godzin po lesie, ugrzązł w bagnie. 30-latkowi pomogli policjanci

 

Po kilku minutach funkcjonariusze dotarli do nich i pomogli im wydostać się z trudno dostępnego terenu.

 

- Relacjonowały, że wracając z rowerowej wycieczki, po wjeździe na leśną drogę zauważyły stado dzików. Wystraszone postanowiły schować się w zaroślach. Po chwili jednak straciły orientację w ciemnym lesie i nie wiedziały, gdzie się znajdują. Jedna z nich zadzwoniła wówczas na numer alarmowy – dodał funkcjonariusz.

 

Nastolatkom nic się nie stało - wróciły do domów.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie