Warszawa. Policja szuka 92-latka. Oszukiwał kobiety, podawał się za więźnia obozu koncentracyjnego

Polska
Warszawa. Policja szuka 92-latka. Oszukiwał kobiety, podawał się za więźnia obozu koncentracyjnego
KRP V Warszawa
Tak może wyglądać Eugeniusz Gadomski

Ma 92 lata i znany jest policjantom jako oszust. Jego ofiarami padają samotne kobiety - jedną z nich dotkliwie zranił. Eugeniusz Gadomski od ponad dwóch dekad ukrywa się przed śledczymi, którzy wiedzą, że często zmienia wygląd. Ubiera się w garnitury, nosi fryzurę z przedziałkiem, ale i "na jeża". Zdołał też wyłudzić odszkodowanie za pobyt w obozie koncentracyjnym, do którego nigdy nie trafił.

92-latka poszukują funkcjonariusze z komendy na stołecznych Bielanach. Za Eugeniuszem Gadomskim wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, jak i kilka listów gończych.

 

Zdaniem śledczych, mężczyzna wiele razy oszukiwał innych, zwłaszcza samotne kobiety, a jedną z nich także dotkliwie okaleczył. Według nich, Gadomski ponadto kilkukrotnie wyłudził pieniądze.

 

ZOBACZ: Szukała w sieci samotnych mężczyzn. Wyłudziła 80 tysięcy zł

 

Otrzymał na przykład odszkodowanie za pobyt w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej, jednak nigdy nie był osadzony w takim miejscu.

 

Urodził się w latach 30., lecz do dziś skutecznie zmienia wygląd i ucieka przed policjąKRP V Warszawa
Urodził się w latach 30., lecz do dziś skutecznie zmienia wygląd i ucieka przed policją

 

Wiązał włosy w kucyk lub ścinał je "na jeża"

 

92-latek przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się od czerwca 1998 roku. Ma około 170-175 cm wzrostu, piwne oczy, może nosić wąsy. Jego włosy są siwe, jednak może je farbować, a także często zmieniać fryzurę.

 

Widywany był chociażby z włosami związanymi w kucyk, obcięty był "na jeża", a niekiedy zaczesywał się do góry oraz na bok z przedziałkiem.

 

Jeden z KRP V Warszawa
Jeden z "wizerunków" Eugeniusza Gadomskiego

 

Gadomski ma szczupłą, wyprostowaną sylwetkę a także dość duże, zadbane dłonie. Dodatkowo nosił złotą bransoletę oraz sygnet ze szlachetnymi kamieniami. Zazwyczaj ubiera się elegancko, np. w garnitury.

 

ZOBACZ: 101-latka wygrała z koronawirusem

 

"Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z komendą policji na Bielanach przy ul. Żeromskiego 7" - apelują stołeczni policjanci.

wka/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie