101-latka wygrała z koronawirusem

Polska
101-latka wygrała z koronawirusem
facebook.com/Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu
Szpital poinformował, że 101-letnia pani Aniela opuściła tymczasową placówkę po 19-dniowym pobycie

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich opuściła w sobotę 101-letnia pacjentka. Placówka poinformowała, że to najstarsza pacjentka poznańskiego szpitala tymczasowego, która wygrała walkę z COVID-19.

Działający na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpital tymczasowy dysponuje obecnie 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech targowych halach.

 

ZOBACZ: 101-latka pokonała koronawirusa. Wcześniej zrobił to 99-letni mężczyzna

 

Za jego działanie odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

19-dniowy pobyt

 

Szpital poinformował, że 101-letnia pani Aniela opuściła tymczasową placówkę po 19-dniowym pobycie. W mediach społecznościowych lecznica opublikowała zdjęcie pacjentki w otoczeniu personelu medycznego oraz życzenia zdrowia.

 

W dniu dzisiejszym, po 19-dniowym pobycie, ze Szpitala Tymczasowego MTP została wypisana Pani Aniela. Pani Aniela jest...

Opublikowany przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Sobota, 10 kwietnia 2021

 

Szpital tymczasowy na MTP uruchomiono na początku lutego.

 

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 2530 przypadków zakażeń koronawirusem u mieszkańców województwa wielkopolskiego. Minionej doby w regionie z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 51 osób.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie