Szukała w sieci samotnych mężczyzn. Wyłudziła 80 tysięcy zł

Polska
Szukała w sieci samotnych mężczyzn. Wyłudziła 80 tysięcy zł
Polsat News
Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama.

Ośmiu mężczyzn uwierzyło 53-latce, że ułożą sobie z nią życie. Najpierw jednak mieli pomóc jej "w kłopotach" pożyczając pieniądze. Kobietę namierzyli policjanci z Olsztyna, a śledczy ustalili, że oszustka wyłudziła co najmniej 80 tysięcy zł. Grozi jej 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie badali sprawę niespłaconej pożyczki zaciągniętej w jednej z firm ze stolicy Warmińsko-Mazurskiego.

 

Uwierzyło jej ośmiu samotnych

 

W czasie śledztwa kryminalni ustalili, że pieniądze pożyczone w przedsiębiorstwie zostały przekazane 53-letniej kobiecie. Po bardziej wnikliwym sprawdzeniu funkcjonariusze ustalili, że kobieta wykorzystywała zaufanie samotnych mężczyzn poszukujących przyjaźni w sieci.

 

Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością, nie widząc swojej sympatii, uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł.

 

ZOBACZ: Radomska spółka ofiarą oszustwa "na policjanta". Księgowa robiła przelewy bez wiedzy prezesa?

 

Nie doczekał się jednak zwrotu tej kwoty. W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia okazało się, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób.

 

Policjanci dotarli do ośmiu pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski.

 

Brała mężczyzn na litość

 

Byli to w większości samotni mężczyźni, którzy zawarli z nią znajomość przez internet. Niektórzy w celu zaspokojenia potrzeb poznanej w sieci kobiety zaciągali pożyczki gotówkowe.

 

Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama.

 

ZOBACZ: Znane aktorki oszukane metodą "na policjanta". Straciły blisko milion złotych

 

Kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania oraz wspólnego życia prosiła o przekazanie pieniędzy, aby móc zaradzić trudnej sytuacji życiowej. Łącznie oszustka wyłudziła blisko 80 tys. zł.

 

Śledztwo policji zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara do 8 lat więzienia.

hlk/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie