Chcą otwarcia boisk, zbierają podpisy pod petycją do rządu

Polska
Chcą otwarcia boisk, zbierają podpisy pod petycją do rządu
Pixabay
W skali całego kraju ograniczenia w amatorskim futbolu mogą dotyczyć nawet 600 tys. osób

Zamknięte boiska, korty i baseny - pandemia daje się we znaki zwłaszcza najmłodszym. Federacja szkółek piłkarskich chce zmian w przepisach dotyczących zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, trwa zbiórka podpisów pod petycją do władz.

Ponad 10 tys. osób podpisało petycję do polskich władz o zniesienie niektórych obostrzeń i umożliwienie wznowienia treningów piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Inicjatorzy akcji powołują się na międzynarodowe badania, z których wynika, że aktywność na powietrzu generuje minimalne ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, a jednocześnie pozytywnie wpływa na zdrowia fizyczne i psychiczne.

 

ZOBACZ: Uczniowie wrócą do szkół? Prezydent: bardzo poważnie rozważane

 

Petycję podpisał m.in. Roman Kosecki, były piłkarz, a dziś trener klubu "Kosa" Konstancin. Przekonuje on, że "w zdrowym ciele, zdrowy duch", a na jego treningi przychodzą tylko zdrowe dzieci. 

 

W skali całego kraju ograniczenia w amatorskim futbolu mogą dotyczyć nawet 600 tys. osób. Aktualnie trenować i grać mogą tylko profesjonaliści. 

 

Niektóre szkółki omijają jednak przepisy i proponują młodym piłkarzom umowy stypendialne opiewające np. na 20 zł. Część treningów jest realizowana np. w parkach. 

 

Wideo: reporter Polsat News Rafał Miżejewski o lockdownie w sporcie

  

Postulat odmrożenia amatorskiego futbolu popiera prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

 

jo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie