Bardzo silny wiatr nie odpuści. Pogoda na piątek

Polska
Bardzo silny wiatr nie odpuści. Pogoda na piątek
Pexels
Silny wiatr będzie potęgować uczucie przeszywającego zimna

Przed nami ocieplenie, jednak od razu uprzedzamy, że nie poczujemy przyjemnego ciepła z powodu bardzo silnego wiatru, który będzie potęgować uczucie przeszywającego zimna. Ciśnienie będzie szybko spadać, a biomet pozostanie niekorzystny.

W piątek tylko miejscami na Pomorzu może przelotnie popadać. Na pozostałym obszarze spodziewamy się większych przejaśnień i rozpogodzeń, szczególnie w południowych województwach.
 
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 8 stopni na północy do 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego nadal będzie bardzo silny, w porywach do 50 km/h, a na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu do 70 km/h.
 
Ciśnienie jest podwyższone i będzie szybko spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1012 hPa na zachodnim Pomorzu do 1024 hPa na Podkarpaciu. Biomet pozostanie niekorzystny dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać różnorodne bóle i rozdrażnienie.
 
WIDEO: Prognoza pogody Polsat News, 9 kwietnia 
  

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Po intensywnych opadach śniegu w Tatrach do trzeciego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe. Lawinowa trójka obowiązuje od wysokości 1600 m n.p.m. Na Kasprowym Wierchu leży 167 cm śniegu.

 

ZOBACZ: Odpowiedź na koronawirusa. Tatrzański Park Narodowy chce pokazać ludziom krokusy przez internet

 

Po kilkudniowych opadach śniegu w piątek na Tatrami wyszło słońce, a całą panoramę gór można podziwiać z Zakopanego. Słoneczna pogoda ma utrzymać się w Tatrach do niedzieli, a w następnym tygodniu powrócą opady deszczu i śniegu.

 

 

Trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. W pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie.

zdr/ms/ TwojaPogoda.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie