Śmierć na konkursie szybkiego jedzenia. Syn zmarłego pozywa organizatorów

Świat
Śmierć na konkursie szybkiego jedzenia. Syn zmarłego pozywa organizatorów
pixabay/jmbaugh
Mężczyzna zadławił się na śmierć

41-letni Dana Hutchings zadławił się na śmierć podczas amatorskiego konkursu jedzenia taco we Fresno w Kalifornii (USA). Po blisko dwóch latach rodzina mężczyzny postanowiła pozwać organizatorów zawodów. Syn zmarłego twierdzi, że uczestników nie informowano o potencjalnym ryzyku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2019 r. podczas festynu zorganizowanego po meczu baseballowym pomiędzy drużynami Fresno Grizzlies i Memphis Redbirds. Przed konkursem Hutchings miał chwalić się, że specjalnie głodował cały dzień, by wygrać konkurs dla amatorów.

 

ZOBACZ: Zorganizowała fałszywe porwanie dla internetowej sławy. Koledzy ją zastrzelili

 

- Jadł tak, jakby nigdy wcześniej nie jadł niczego innego. Po prostu wkładał jedzenie do ust, bez przeżuwania - twierdzili świadkowie.

 

W pewnym momencie 41-latek zadławił się taco. Nie mógł złapać powietrza, a tracąc przytomność, uderzył głową o blat stołu. Został przetransportowany do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

"Powinni podjąć kroki, by ich chronić"

Blisko dwa lata po zdarzeniu, 18-letni syn zmarłego zdecydował się na pozwanie organizatorów konkursu, Fresno Sports and Events - właścicieli lokalnej drużyny baseballowej. W pozwie podkreślono, że osoby odpowiedzialne nie uświadomiły uczestników zawodów o ryzyku i niebezpieczeństwie, które wiąże się z konkursem jedzenia na czas.

 

Adwokat rodziny Martin Taleisnik w rozmowie z lokalnymi mediami dodał, że choć w profesjonalnych zawodach uczestnicy trenują i przygotowują swoje ciało do wysiłku, to te zasady nie obowiązują w konkursach amatorskich.

 

- Organizatorzy powinni byli poinformować zawodników o możliwym ryzyku i podjąć odpowiednie kroki, by ich chronić - zapewnił.

 

Prezydent Fresno Grizzlies nie odniósł się do zarzutów.

bas/zdr/ NBC Los Angeles, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie