Zorganizowała fałszywe porwanie dla internetowej sławy. Koledzy ją zastrzelili

Świat
Zorganizowała fałszywe porwanie dla internetowej sławy. Koledzy ją zastrzelili
Twitter.com/DiarioPasala
Na nagraniu, które trafiło do sieci widać kręcenie kolejnych scen porwania

Areline Martinez z Meksyku postanowiła nagrać upozorowane porwanie, aby przyciągnąć na swój profil nowych użytkowników TikToka. Podczas kręcenia sceny doszło prawdopodobnie do nieszczęśliwego wypadku - ciało 20-latki z raną postrzałową głowy znaleźli policjanci. Z relacji świadka wynika, że zabójstwo było przypadkowe.

Policja odnalazła ciało kobiety w piątek po godz. 22. w mieście Chihuahua w północnej części kraju. Okazało się, że koledzy kobiety uciekli z miejsca zdarzenia. Lokalne media informują, że jakiś czas później na policję zadzwoniła jedna z osób uczestnicząca w kręceniu filmu i wyjaśniła dokładne okoliczności śmierci kobiety. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że do zabójstwa miało dojść przypadkowo.

Nagranie zabójstwa trafiło do sieci

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające Arelinę tuż przed jej śmiercią. Widać na niej jak z grupą 10 znajomych przygotowuje się do nagrania wideo z porwania. W rolę porwanych wcielają się 20-latka i jeden z mężczyzn.

 

ZOBACZ: Zastrzelił policjanta, który mierzył mu temperaturę. Był w kajdankach

 

W pewnym momencie jeden z "napastników" przystawia broń do głowy "porywanego", a inny wymachuje bronią, celując w kobietę. Na nagraniu nie widać jednak momentu zabójstwa.

 

Nieostrożne obchodzenie się z bronią

 

- Jedna z hipotez zakłada, że młodzi nieostrożnie obchodzili się z bronią, zakładając, że nie jest naładowana i przez przypadek postrzelili kobietę - przekazał prokurator stanowy Cesar Augusto Peniche Espejel.

 

 

Pogrzeb 20-latki odbył się w poniedziałek. Lokalne media dodają, że to nie pierwszy raz, kiedy kobieta nagrywała fałszywe porwanie na potrzeby internetowego filmu.

bas/hlk/ "Mexico News Daily", "The Sun"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie