"Kompletnie pijany" kierowca uszkodził auta. Media: to były burmistrz

Polska
"Kompletnie pijany" kierowca uszkodził auta. Media: to były burmistrz
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu

Kompletnie pijany kierowca spowodował w piątek kolizję, uszkadzając dwa inne samochody w Barczewie - poinformowała policja. Według lokalnych mediów sprawcą tego zdarzenia jest były burmistrz Barczewa Lech N, obecnie radny powiatowy, który uzyskał mandat startując z KKW Platforma, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji podkom. Rafał Prokopczyk powiedział, że zdarzenie drogowe w Barczewie to kolizja - nikt nie został ranny, a uszkodzone są trzy samochody osobowe.

 

"Był kompletnie pijany"

 

Poinformował, że sprawcą zdarzenia był 70-letni kierujący peugeotem, który na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze najechał na tył innego auta. A to z kolei, w efekcie domina uderzyło w kolejny samochód.

 

ZOBACZ: Kierowca był pijany. Przewrócił cysternę z paliwem [ZDJĘCIA]

 

- Sprawca był kompletnie pijany, badanie alkomatem wykazało ponad 2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i odpowie za swoje zachowanie przed sądem - przekazał.

 

Jak ocenił, zachowanie kierującego to przykład skrajnej nieodpowiedzialności.

 

"Upił się w Wielki Piątek"

 

Policja nie ujawniła tożsamości ani inicjałów sprawcy tego zdarzenia. Nie odniosła się też do doniesień medialnych na jego temat.

 

ZOBACZ: Pijany wiózł autem 7-letniego syna i spowodował wypadek. Dziecko zabrał śmigłowiec LPR

 

"Gazeta Olsztyńska" napisała, że to były burmistrz Barczewa Lech N., który "upił się w Wielki Piątek i rozbił trzy samochody".

 

Był on burmistrzem tego miasta od 2006 r. a w tej kadencji samorządu jest radnym powiatowym, uzyskał mandat startując z KKW Platforma, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie