37-latek przeżył zderzenie z pociągiem. Był pijany

Polska
37-latek przeżył zderzenie z pociągiem. Był pijany
KPP w Gnieźnie
Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń

Mieszkaniec Gniezna miał ogromne szczęście - podkreśliła we wtorek policja i poinformowała o potrąceniu 37-letniego mężczyzny przez pociąg. Wezwane na miejsce wypadku pogotowie nie stwierdziło obrażeń, ale okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Gnieźnieńska policja podała we wtorek, że wypadek z udziałem 37-latka i pociągu towarowego relacji Gniezno - Gdańsk Olszynka miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Nic mu się nie stało

 

"Do zdarzenia doszło na torach między Gnieznem a Trzemesznem. Jak wynika z ustaleń policji 37-latek szedł wzdłuż torów. Mieszkaniec Gniezna miał ogromne szczęście. Pociąg zwolnił, po informacji o idącej przy torach osobie, przekazanej przez maszynistę z pociągu jadącego kilka minut wcześniej w przeciwnym kierunku" - podała policja.

 

 

Na miejsce wypadku wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która po przebadaniu nie stwierdziła obrażeń u mężczyzny. Okazało się jednak, że 37-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

ZOBACZ: Grodzisko Dolne. Pociąg PKP Intercity zderzył się z lokomotywą. Są ranni

 

37-latek w rozmowie z policjantami tłumaczył, że "się zagapił i wysiadł jedną stację za późno, dlatego wracał do domu".

 

Policja przypomniała, że chodzenie wzdłuż torowisk, przechodzenie w miejscach niedozwolonych przez torowiska, nie stosowanie się do znaków znajdujących się przy przejazdach lub ich lekceważenie może doprowadzić do tragicznych zdarzeń.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie