Kierowca był pijany. Przewrócił cysternę z paliwem [ZDJĘCIA]

Moto
Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i doprowadził do wywrócenia tira-cysterny na prawy bok.

Pijany kierowca przewrócił tira, który ciągnął naczepę-cysternę z ładunkiem 13 tys. litrów oleju napędowego. Szofer został przewieziony do szpitala z lekkimi obrażeniami. Aby podnieść ciężarówkę, strażacy musieli przepompować paliwo do innego zbiornika. Droga była zablokowana z przerwami przez ponad 12 godzin.

Do wypadku doszło w środę około godz. 20 w Dębogórze na drodze krajowej nr 31 między miejscowościami Gryfino a Widuchowa (woj. zachodniopomorskie).

 

"Doszło do przewrócenia samochodu ciężarowego. Droga jest zablokowana" - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej w centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Pijany kierowca "położył" cysternę na boku

 

- Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF z cysterną, jadąc w stronę Gryfina, zjechał na zakręcie w lewo na pobocze i nie zapanował nad pojazdem, który przewrócił się na prawy bok - powiedział polsatnews.pl sierż. szt. Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

 

Kierowca to 54-letni mężczyzna, który był nietrzeźwy - poinformował portal chojna24.pl

 

ZOBACZ: Cysterna wypełniona krwią w rowie po zderzeniu z chevroletem

 

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Gryfinie stwierdzili, że w kierowca miał w organizmie 1,03 miligrama alkoholu. To równowartość około 2,1 promila - powiedział sierż. szt. Jakub Kuźmowicz.

 

Kierujący dafem został w tym zdarzeniu lekko poszkodowany. Pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala ze stłuczeniami.

 

- Kierujący nie wymagał hospitalizacji, został zatrzymany - powiedział policjant.

 

Po wypadku droga była przez wiele godzin zablokowana. Na miejsce przyjechała m.in. grupa ratownictwa chemicznego straży pożarnej, gdyż obawiano się wycieku wiezionego w cysternie paliwa.

 

Przepompowali 13 tys. litrów paliwa

 

- Aby usunąć przewróconą ciężarówkę, strażacy musieli przepompować olej napędowy do innego zbiornika - powiedział policjant. Według niego w zbiornikach było 13 tys. litrów paliwa. Blokada drogi trwała z przerwami do czwartku rano. Około godz. 9 strażakom udało się postawić uszkodzoną ciężarówkę na koła i odholować.

 

ZOBACZ: Cysterna z gazem wybuchła na autostradzie. 18 zabitych i 189 rannych [WIDEO]

 

Policja zalecała kierowcom objazd przez Babinek - podał z kolei portal egryfino.pl, który podał także, że w wyniku zdarzenia zniszczone zostało ogrodzenie prywatnej posesji.

 

 

 

hlk/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie