Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022. Polacy pokonali Andorę

Polska
PAP/Leszek Szymański
W kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata Polacy zmierzyli się z Andorą

Polacy zwyciężyli w drugim meczu pod wodzą Paulo Sousy. W niedzielny wieczór Biało-Czerwoni pokonali w Warszawie Andorę 3:0 w kolejnym meczu rozegranym w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, trzecią zdobył Karol Świderski.

Polacy od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę. Najczęściej atakowali prawą stroną, na której grał Kamil Jóźwiak. Goście umiejętnie się jednak bronili i trzej nominalni napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik mieli problem z zaprezentowaniem swoich umiejętności.

Największe zagrożenie biało-czerwonym udawało się stworzyć po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich w 21. minucie piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej Andory. Dopadł w końcu do niej Grzegorz Krychowiak, ale trafił w boczną siatkę.

ZOBACZ: Robert Lewandowski odznaczony przez prezydenta

Złamać opór rywali udało się piłkarzom Sousy w 30. minucie. Rzut wolny z okolic prawego narożnika pola karnego wykonał Maciej Rybus, a precyzyjnym wolejem popisał się Lewandowski.

Osiem minut później powinno być 2:0. W pole karne zagrał Piotr Zieliński, a piłka w zasadzie spadła na stopę Lewandowskiego i minimalnie minęła bramkę. Zaskoczony napastnik Bayernu Monachium spodziewał się, że wcześniej głową uderzy debiutujący w kadrze Kamil Piątkowski.

Debiutant za Lewandowskiego

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Tym razem umieścić piłkę w bramce Andory udało się jednak znacznie szybciej. W 55. minucie nadał bardzo aktywny Jóźwiak dośrodkował, a Lewandowski przyjął piłkę i z bliska wpakował ją do siatki. Skompletować hat-tricka 32-letniemu napastnikowi nie było dane. W 63. minucie na boisku zastąpił go Karol Świderski.

Biało-czerwoni do końca dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Cel osiągnęli w 88. minucie i była ona dziełem zmienników. Z lewej strony dośrodkował zawsze żywiołowy Kamil Grosicki, a golem debiut uświetnił debiutujący w drużynie narodowej Świderski.

ZOBACZ: Trzy gole Lewandowskiego w meczu z VfB Stuttgart. Polak pokonał legendę

Poza nim i Piątkowskim po raz pierwszy w reprezentacji zagrał też Kacper Kozłowski. Pomocnik Pogoni Szczecin licząc 17 lat i 163 dni został drugim najmłodszym debiutantem w historii. Włodzimierz Lubański w 1963 roku liczył 16 lat i 188 dni.

W środę Polaków czeka znacznie poważniejszy sprawdzian. W Londynie zagrają z Anglią, która eliminacje zaczęła od zwycięstw - u siebie z San Marino (5:0) i na wyjeździe z Albanią (2:0).

Na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, a reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/21 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupach eliminacji. Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ ze strefy europejskiej.

Remis z Węgrami

W miniony czwartek Polacy zremisowali na wyjeździe z Węgrami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Po meczu Biało-Czerwoni byli krytykowani za swoją postawę w defensywie.

Warto jednak pamiętać, że selekcjoner Paulo Sousa miał zaledwie trzy jednostki treningowe na to, aby przygotować zespół do rywalizacji w Budapeszcie.

W niedzielnym spotkaniu z Andorą nie wystąpili Mateusz Klich i Łukasz Skorupski. Obaj przechodzą zakażenie koronawirusem i są odizolowani od reszty zespołu.

Mecze w Polsacie

Transmisje meczów eliminacji mistrzostw świata dostępne są na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport News, a także – bez reklam i w jakości Super HD - w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2 oraz w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych premium PPV, dostępnych m.in. w Cyfrowym Polsacie w ofertach telewizji satelitarnej, kablowej IPTV oraz internetowej OTT. Wszystkie mecze można oglądać również w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA – na www.ipla.tv, a także w aplikacjach IPLI, na komputerach, laptopach, urządzeniach mobilnych oraz w Smart TV i Apple TV.

Szczegółowy plan transmisji eliminacji mistrzostw świata dostępny jest na stronach Polsatsport.pl oraz IPLA.tv.