Trzy gole Lewandowskiego w meczu z VfB Stuttgart. Polak pokonał legendę

PAP/EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL
2-letni napastnik trafił do siatki rywali w 18., 23. i 39. minucie

Robert Lewandowski strzelił trzy gole dla Bayernu Monachium w meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy z VfB Stuttgart. Polski piłkarz, który łącznie ma 35 trafień w sezonie, został zmieniony w 70. minucie. Gospodarze zwyciężyli 4:0, choć przez większość spotkania grali w dziesiątkę.

Wynik został ustalony już do przerwy. 32-letni napastnik trafił do siatki rywali w 18., 23. i 39. minucie. Gola strzelił też Serge Gnabry.

Bayern już od 12. minuty musiał grać w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Alphonso Daviesa.

W drugiej połowie Lewandowski mógł jeszcze poprawić swój dorobek, ale w 63. minucie w dogodnej sytuacji nie trafił z kilku metrów.

"Lewy" pokonał legendę

Trzy bramki Lewandowskiego w starciu z Vfb Stuttgart sprawiły, że Polak stał się samodzielnym wiceliderem klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów niemieckiej Bundesligi. "Lewy" wyprzedził legendarnego Klausa Fischera.

ZOBACZ: Prezydent odznaczy Roberta Lewandowskiego "za wybitne osiągnięcia sportowe"

W klasyfikacji strzelców wszech czasów niemieckiej ekstraklasy Polak zajmuje drugie miejsce - ma 271 trafień.

W obecnym sezonie Lewandowski strzelił już 35 goli. Do końca pozostało jeszcze osiem kolejek, więc ma realną szansę na pobicie rekordu Gerda Muellera - 40 bramek ligowych w jednym sezonie (1971/72).

Broniący tytułu Bayern prowadzi w tabeli z dorobkiem 61 punktów. O cztery wyprzedza RB Lipsk.