Sieć 5G dla 11 milionów mieszkańców Polski. To plan Cyfrowego Polsatu do końca tego roku

Biznes
Sieć 5G dla 11 milionów mieszkańców Polski. To plan Cyfrowego Polsatu do końca tego roku
Polsat News
- Mamy nadzieję, że do końca tego roku w zasięgu sieci 5G będzie 11 mln obywateli Polski. To jest bardzo dobry wynik i na tym nie poprzestaniemy - mówi Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu spółki Cyfrowy Polsat i sieci Plus.

Grupa Polsat intensywnie inwestuje w rozwój sieci 5G w Polsce. Do końca tego roku w jej zasięgu ma się znaleźć 11 mln mieszkańców Polski. Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus, powiedział, że w czasach pandemii szybki internet odgrywa kluczową rolę. Grupa Polsat aktywnie wsparła również służbę zdrowia, przekazując 50 mln zł m.in. na zakup środków ochrony.

- Z dużą przyjemnością mogę poinformować, że w ubiegłym roku rozpoczęliśmy budowę naszej sieci 5G i mamy nadzieję, że do końca tego roku w zasięgu sieci 5G będzie 11 mln obywateli Polski - powiedział Mirosław Błaszczyk.

 

Jak dodał, "to bardzo dobry wynik i na tym nie poprzestaniemy". - Będziemy dalej rozwijać sieć 5G, dostarczamy nowoczesne urządzenia 5G, więc miejmy nadzieję, że ten i następny rok przyniesie gwałtowny wzrost naszych możliwości dostarczenia sygnału 5G i łatwy dostęp do niego - mówił.

 

ZOBACZ: Startują eliminacje piłkarskich mistrzostw świata. Wszystkie mecze na sportowych antenach Polsatu

 

Zdaniem prezesa zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus, nowoczesne technologie znacznie zyskały na znaczeniu. 


- Szybkość internetu gra ogromną rolę w dzisiejszych czasach, gdy nie możemy się spotykać razem i gdy wszystko odbywa się poprzez internet. Szybkość tego nośnika jest bardzo istotna. Bez tego mielibyśmy wielkie kłopoty, aby na czas otrzymywać doskonałe informacje, zamawiać towary i aby normalnie funkcjonowała gospodarka - przypomniał Mirosław Błaszczyk.

 

ZOBACZ: Grupa Polsat wspiera walkę z pandemią. Przekazano dotychczas blisko 50 mln zł

 

Mówił również, że grupa Cyfrowego Polsatu znacząco wsparła walkę z Covid-19 w Polsce.


- W 2020 roku, razem z naszym głównym akcjonariuszem Zygmuntem Solorzem, wsparliśmy nasz kraj, służbę zdrowia, obywateli darowiznami w wysokości 50 mln złotych. One były przeznaczone na zakup niezbędnych środków ochrony, np. płynów dezynfekujących, maseczek i innych urządzeń niezbędnych do walki z pandemią - wyliczył Mirosław Błaszczyk.

 

WIDEO - W czasach pandemii szybki internet odgrywa kluczową rolę - mówi prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus

  

 

red/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie