Grodzki: całkowity lockdown zrujnuje gospodarczo nasz kraj

Polska
Grodzki: całkowity lockdown zrujnuje gospodarczo nasz kraj
PAP/Mateusz Marek
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

- Czy całkowity lockdown nam pomoże? Mam wątpliwości. Zdrowotnie może trochę zmieni bieg dziejów, ale ekonomicznie, gospodarczo zrujnuje nasz kraj - ocenił w "Gościu Wydarzeń" marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Koalicja Obywatelska).

Grodzki, który z zawodu jest lekarzem, przypomniał, że "pierwszy, bardzo ścisły lockdown został ogłoszony, gdy było kilkaset przypadków koronawirusa dziennie i kilkanaście zgonów". - Teraz, kiedy mamy już wiedzę o tym wirusie znacznie większą, możemy powiedzieć, że to było przesadzone - stwierdził. 

 

- Ten rząd się ciągle miota - od luzowania obostrzeń do lockdownu. Pełny lockdown zniszczy resztki dobrostanu ekonomicznego restauratorów i tych ludzi, którzy są ciągle zamknięci - np. artystów. W Senacie mamy wycieczki ludzi zrozpaczonych nie Covidem, tylko tym, że ich stan ekonomiczny dramatycznie się rozsypuje - przekonywał.

 

Wideo: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w "Gościu Wydarzeń"

  

 

 

Jak mówił, "przed całkowitym lockdownem jest jeszcze cała gama pośrednich etapów". - Na przykład uznanie za specjalistów tych młodych lekarzy, którzy zdali jedną część egzaminu. Jeżeli tego nie zrobimy, trzy tysiące ludzi do 17 maja nie będzie czynnych, a potrzebujemy ich do leczenia. 

 

ZOBACZ: Konsultanci krajowi: nie ma podstaw do ograniczenia PES do egzaminów pisemnych

 

- Czy całkowity lockdown nam pomoże? Mam wątpliwości. Zdrowotnie może trochę zmieni bieg dziejów, ale ekonomicznie, gospodarczo zrujnuje nasz kraj - podsumował marszałek Senatu. 

jo/ml Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie