Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

Polska
Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem
Polsat News
Rafał Trzaskowski choruje nas Covid-19. Z tego powodu trafił do szpitala

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski trafił do szpitala. 12 marca informował, że on, jego żona Małgorzata oraz ich dzieci są zakażeni koronawirusem. "Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie" - napisał na Twitterze.

"Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie" - przekazał we wtorek po godz. 15:00 prezydent Warszawy.

 12 marca Rafał Trzaskowski poinformował, że przebywa na kwarantannie ze względu na chorobę żony. Kilka godzin później okazało się, że również on jest zakażony SARS-CoV-2.

 

W stołecznym ratuszu nikt nie przeszedł na kwarantannę

 

Rzecznika stołecznego ratusza Karolina Gałecka powiedziała wówczas, że mimo infekcji prezydenta nikt inny z zarządu miasta - w tym m.in. wiceprezydenci, sekretarz i skarbnik - nie przechodzi na kwarantannę.

 

ZOBACZ: Ścisły lockdown w Niemczech podczas Wielkanocy. "Przyniesie pozytywne efekty"

 

Jak wyjaśniała, spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej, przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Ponadto do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

 

Przed uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, prezydent stolicy odbył kilka spotkań. W czwartek 11 marca wraz z kilkunastoma włodarzami miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich uczestniczył w konferencji prasowej.

 

Poza Trzaskowskim byli tam prezydenci lub wiceprezydenci: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi, Lublina, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia. O tym, czy osoby, z którymi prezydent miał kontakt, zostaną objęte kwarantanną, zadecyduje sanepid.

wka/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie