Gucci sprzedaje buty za 12 dolarów. Jednak nie wyjdziesz w nich na zewnątrz

Technologie
Gucci sprzedaje buty za 12 dolarów. Jednak nie wyjdziesz w nich na zewnątrz
WannaKicks/screen/Twitter
Poprzez swoje działania marketingowe Gucci chce dotrzeć do klientów pokolenia Z

Włoski dom mody sprzedaje serię butów, których cena może zaskoczyć. Para kosztuje 12 dolarów. Jednak by wyjść w nich na zewnątrz, konieczny będzie smartfon. Gucci oferuje swoje produkty w rzeczywistości rozszerzonej, chcąc w ten sposób podążać za najnowszymi trendami.

Gucci wprowadza na rynek serię butów w formie niewymienialnych tokenów NFT, które reprezentują dane aktywa (w tym przypadku obuwie) w oparciu o technologię blockchain.  

 

ZOBACZ: Cyfrowe dzieło sztuki sprzedane za równowartość 69 mln dolarów

 

Aby było to możliwe, dom mody współpracuje z białoruską firmą Wanna, znaną z tworzenia trójwymiarowych modeli w cyfrowym świecie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wanna Kicks (@wannakicks)

 

Za pomocą aplikacji na smartfony można przymierzyć m.in. zegarki, nakrycia głowy, okulary, wypróbować szminki, a także sprawdzić jak  akcesoria do domu - wazony czy poduszki - będą wyglądały ustawione w docelowym miejscu. 

 

Pokolenie Z

 

Dzięki swoim działaniom marketingowym firma chce dotrzeć do klientów pokolenia Z (urodzonych w drugiej połowie lat 90. i po 2000 roku), obeznanego z technologią, a którego być może jeszcze nie stać na fizyczne produkty Gucci.

 

 

Dom mody zapewnił, że liczba par butów nie zostanie ograniczona i będzie je można wymieniać między konsumentami.

 

O tym jakie wartości mogą osiągać aktywa w formie niewymienialnych tokenów świadczy ostatnia aukcja w Christie's. "Everydays - The First 5000 Days", autorstwa Mike'a Winkelmanna, znanego również jako Beeple zostało sprzedane za równowartość 69 mln dolarów. Christie's stał się pierwszym domem aukcyjnym, który będzie sprzedawał w pełni cyfrowe dzieła sztuki.

msl/sgo/ hypebeast.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie