77-latek brutalnie gwałcił 14-latkę. Zamienił jej życie w piekło

Polska
77-latek brutalnie gwałcił 14-latkę. Zamienił jej życie w piekło
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Koszmar dziewczynki miał trwać ponad rok

Brutalne gwałty, przemoc i groźby - 77-latek zamienił życie nastolatki w piekło. Mężczyzna z okolic Puław usłyszał wyrok za zmuszanie do obcowania płciowego osoby poniżej 15. roku życia. Sąd skazał go na osiem lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał w poniedziałek wyrok ws. Stanisława P. oskarżonego o wielokrotne gwałty na 14-letniej dziewczynce. Koszmar nastolatki trwał ponad rok. Z ustaleń śledczych wynika, że zdarzenia miały miejsce w okresie od lipca 2015 r. do listopada 2016 r.

 

ZOBACZ: Zatrzymano 38-letniego pedofila. Rodzice wszczęli alarm, widząc nagie zdjęcia dziecka

 

Podczas swojej gehenny dziewczynka była wielokrotnie gwałcona, podduszana i bita. Oprawca przykładał jej także nóż do gardła. 77-latek stosował wobec nastolatki również groźby. Mówił ofierze, że jeśli nie będzie milczała, to zrobi krzywdę jej matce i spali ich dom. 

77-latek usłyszał wyrok 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec 2019 r. Ze względu na dobro 14-latki proces został utajniony, rozprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami. 77-latkowi groziło 12 lat więzienia. Biegli uznali, że mężczyzna miał problemy z poczytalnością.  

 

Sąd skazał oskarżonego na karę 8 lat więzienia. Pod uwagę wzięto fakt, że mężczyzna nie był wcześniej karany. Oprawca przez 10 lat ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 100 metrów. Nie może też kontaktować się z ofiarą. 

 

ZOBACZ: Łowcy pedofilów namierzyli 38-latka. Miał nawiązywać kontakty z wieloma dziećmi

 

"Osiem lat pozbawienia wolności to adekwatna kara do bardzo wysokiego stopnia szkodliwości zbrodni zgwałcenia małoletniej" - mówił cytowany przez serwis "Puławy Nasze Miasto" sędzia Łukasz Obłoza. 

 

Areszt tymczasowy Stanisława P. został przedłużony do 30 maja. Mężczyzna czeka na uprawomocnienie się wyroku. Czas spędzony za kratkami zostanie mu wliczony na poczet kary. Sprawca został zatrzymany 9 września 2019 r.

ms/grz/ pulawy.naszemiasto.pl, lublin112.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie