Zatrzymano 38-letniego pedofila. Rodzice wszczęli alarm, widząc nagie zdjęcia dziecka

Polska
Zatrzymano 38-letniego pedofila. Rodzice wszczęli alarm, widząc nagie zdjęcia dziecka
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
"Całymi dniami siedziała przy komputerze albo z telefonem w ręku. Pewnego dnia zauważyli na komputerze jej nagie zdjęcia"

Za seksualne wykorzystanie 14-latki odpowie 38-letni mężczyzna zatrzymany przez łódzką policję. Podejrzany kontakt z dziewczyną nawiązał w internecie. Grozi mu do 12 lat więzienia, został tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania pedofila doprowadziło policyjne śledztwo wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez rodziców 14-latki. Przekazali oni dyżurnym, że na przełomie lipca i sierpnia na forach internetowych ich córka nawiązała kontakt z obcym, dorosłym mężczyzną. Prawdopodobnie doszło do ich spotkania.

 

ZOBACZ: Ks. Isakowicz-Zaleski o kard. Dziwiszu: musi przestać zasłaniać się Janem Pawłem II

 

- Rodzicie powiedzieli funkcjonariuszom, że od dłuższego czasu obserwowali swoje dziecko, ponieważ niepokoiło ich jego zachowanie. Dziewczynka stała się apatyczna i niedostępna. Całymi dniami siedziała przy komputerze albo z telefonem w ręku. Pewnego dnia zauważyli na komputerze jej nagie zdjęcia – powiedziała Izabela Sobczyk z łódzkiej policji.

 

Korespondował z 14-latką

 

Kryminalni poszukując mężczyzny, który korespondował z 14-latką wpadli na trop 38-letniego łodzianina. Był on wcześniej notowany za podobne przestępstwo. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer, który zostanie poddany analizie przez specjalistów.

 

Zatrzymany usłyszał zarzut seksualnego wykorzystania małoletniej. Grozi za to do 12 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie