Skazany za pedofilię złamał zakaz zbliżania się do dzieci

Polska
Skazany za pedofilię złamał zakaz zbliżania się do dzieci
zdj. ilustracyjne/ Pixabay
34-latek ma zaburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii

Śledztwo przeciwko 34-letniemu podejrzanemu o złamanie sądowego zakazu zbliżania do małoletnich poniżej lat 15 wszczęła Prokuratura Rejonowa w Olecku.

Mężczyzna został w 2017 roku skazany za seksualne wykorzystanie małoletniego na karę 4 lat więzienia. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, w toku tamtego postępowania ustalono, że oskarżony ma zaburzenia preferencji seksualnych pod postacią pedofilii.

 

ZOBACZ: TikTok a pedofilia. Nowe mechanizmy mają chronić dzieci

 

"Sąd orzekł również zakaz kontaktowania się i zbliżania do małoletnich poniżej lat 15. Pomimo to, mężczyzna po wyjściu na wolność złamał ten zakaz i nękał w Olecku dwoje dzieci, w tym jedno w wieku poniżej 15 lat. Chodził za nimi, obserwował, wystawał w pobliżu ich miejsca zamieszkania i zaglądał w okna. Zbliżył się nawet i podjął bezpośrednią rozmowę z młodszym dzieckiem" - czytamy w komunikacie prokuratury.

 

Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego, a prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Olecku uwzględnił ten wniosek

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie