Bosak: trzecia fala to hasło medialne kreowane po to, by straszyć społeczeństwo

Polska
Bosak: trzecia fala to hasło medialne kreowane po to, by straszyć społeczeństwo
Polsat News
Śniadanie w Polsat News od godz. 10 w Polsat News i na polsatnews.pl

- Dziś prezydent szusuje na nartach. To nie jest poważne traktowanie sprawy. Trzeba namawiać ludzi do odpowiedzialności i dyscypliny, a z drugiej strony pomóc przedsiębiorcom i szkołom - mówiła w "Śniadaniu w Polsat News" Barbara Nowacka (KO). - Opozycja opowiada bzdury i koncertuje się generalnie na tym, jak zaszkodzić PiS - stwierdził Bartosz Kownacki (PiS).

Prowadzący program Piotr Witwicki zapytał gości o to, co - jeśli chodzi o walkę z trzecią falą pandemii - zrobiliby "tu i teraz".

 

- Dziś prezydent szusuje na nartach. To nie jest poważne traktowanie sprawy. Trzeba namawiać ludzi do odpowiedzialności i dyscypliny, a z drugiej strony pomóc przedsiębiorcom i szkołom. (…) Na Warmię i Mazury trafiły przeterminowane maseczki - mówiła Nowacka.

 

Marek Sawicki (PSL) stwierdził, że "przez rok pandemii rząd niczego się nie nauczył". - Czas najwyższy, by rząd zaczął monitorować, ile jest zakażeń i, gdzie się zakażamy. Nie wiemy dokładnie czy to szkoła, kina i teatry. Czas najwyższy wprowadzić ścisły monitoring - zaznaczył.

 

"Opozycja opowiada bzdury"

 

Kownacki podkreślił, że "opozycja opowiada bzdury i - generalnie - koncentruje się na tym, jak zaszkodzić PiS".

 

- Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo to, co pani poseł mówiła o maseczkach. Po co pani to opowiada, to dodatkowo zaognia sytuację - dodał.

 

ZOBACZ: Mazowsze. Podano wysokość kar dla przedsiębiorców za naruszanie obostrzeń

 

Włodzimierz Czarzasty (Lewica) stwierdził, że "trzeba wszystkich szczepić, a branżom, które się zamyka, zabezpieczać zwrot kosztów ogólnych i pracowników". - Trzeba monitorować źródła zakażeń i nie robić bałaganu poprzez wysyłanie sprzecznych informacji. I nie kłamać - dodał.

 

Krzysztof Bosak (Konfederacja) uważa, że "trzecia fala to hasło medialne kreowane chyba po to, by straszyć społeczeństwo".

 

- Zachorowania z teraz to jeszcze druga fala. Należy w systemie ochrony zdrowia powrócić do normalności. Należałoby odejść od teleporad, odcovidować oddziały. (…) Zwiększone zachorowania to jedno, a zwiększona śmiertelność wynikająca z niezdiagnozowania innych chorób to drugie.

 

WIDEO: "Śniadanie w Polsat News" 

  

"Prezydent miał szansę pomóc niepełnosprawnym. 2 mld zł poszło na TVP"

 

- Trzeba spokojnie, bezpiecznie prowadzić odpowiedzialną politykę. (…) Nie mamy jeszcze sytuacji tragicznej, jest na razie bezpiecznie i rozsądnie - mówił Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta.

 

Nawiązał też do wypowiedzi Barbary Nowackiej ws. udziału Andrzeja Dudy w zawodach narciarskich. - To akcja charytatywna, w której prezydent bierze udział od kilku lat, jest pod jego patronatem.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda w Zakopanem. Bierze udział w charytatywnych zawodach

 

Nowacka dopytywała o jakąkolwiek inicjatywę ustawodawczą, którą - w stosunku do osób z niepełnosprawnościami - podjął Duda.

 

- Prezydent miał szansę pomóc niepełnosprawnym. 2 mld zł poszło na TVP. Żadnych działań, inicjatyw legislacyjnych, by pomóc rodzicom osób z niepełnosprawnościami. To, co robi, to zabawa na nartach i udawanie, że pomaga, notabene związane z panem Obajtkiem. Absolutna hańba dla prezydenta, by zachowywać się tak podczas trzeciej fali pandemii - podkreśliła posłanka KO.

 

- Ja bym nie czepiał się prezydenta, a nawet pochwalił, że włącza się w działalność charytatywną. Tylko po co robi to z fundacją powiązaną z panem Obajtkiem? Przecież jest setki innych fundacji i z innymi mógł to zrobić - mówił Sawicki.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

ac/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie