Andrzej Duda w Zakopanem. Brał udział w charytatywnych zawodach

Polska
Andrzej Duda w Zakopanem. Brał udział w charytatywnych zawodach
PAP/Łukasz Gągulski
Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji VII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w VII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021". - Ich cel jest ponadczasowy. (…) Chodzi o to, by zebrać pieniądze na kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundacja Handicap Zakopane - mówił. Pod stokiem pojawili się przedsiębiorcy w proteście przeciw obostrzeniom.

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.

 

Szczytny cel

 

Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane.

 

 

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogę być z wami mimo pandemii koronawirusa. Cel tych zawodów jest ponadczasowy. (…) Chodzi o to, by zebrać pieniądze na kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundacja Handicap Zakopane Małgorzaty Tlałki-Długosz. (…) Ta działalność jest niezbędna, nie można jej przerwać. Dziękuję, że to się dzieje - podkreślił Duda.

 

ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda autorem publikacji "Europa Środkowa - wspólnota aspiracji"

 

WIDEO: Andrzej Duda przed zawodami

  

 

W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km. Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

 

"Bankructwa, ubóstwa, brak pomocy"

 

Pod stokiem narciarskim, gdzie odbywały się zawody, pojawili się przedsiębiorcy, którzy w proteście przeciw obostrzeniom, chcieli wręczyć prezydentowi dwie ciupagi. Na jednej napisano słowa: "Polityka dla godności, dla rodziny i dla Polski", na drugiej: "A tymczasem bankructwa, ubóstwa, upadek przedsiębiorstw, brak pomocy, kłamstwa medialne i mydlenie oczu przedsiębiorcom".

 

- Chcieliśmy panu prezydentowi powiedzieć, że polityka którą prowadzi ten rząd prowadzi donikąd i należy dziś brać przykłady z innych państw, w jaki sposób sobie radzą z pandemią, jak potrafią pomóc przedsiębiorcom, choćby nawet przez zawieszenie kredytów - mówił organizator akcji Gerard Wolski. 

ac/grz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie