Premier: mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

Biznes
Premier: mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii
PAP/Leszek Szymański
Szef rządu podkreślił, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej

W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii; Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze - myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w piątkowym wpisie na Facebooku podkreślił, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, a - jak dodał - dzięki programom takim jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład, "zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy".

 

"W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Niektóre kraje cofną się o jedenaście czy o dwadzieścia parę lat" - stwierdził szef rządu.

 

ZOBACZ: "Opozycyjne kłamstwo VAT-owskie". Wystąpienie premiera Morawieckiego w Sejmie

 

Podkreślił jednocześnie, że Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze. "Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB" - ocenił.

 

 

Szansa na dynamiczny wzrost

 

"Jest szansa na to, że przy wsparciu środków z programu Nowego Ładu wzrost gospodarczy w najbliższych kilku latach będzie dynamiczny" - dodał premier.

 

ZOBACZ: Obajtek zastąpi Morawieckiego? Wicerzecznik PiS odpowiada

 

Jak wynika z opublikowanych w czwartek danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia - Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii - 16 proc.

 

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie