Obajtek zastąpi Morawieckiego? Wicerzecznik PiS odpowiada

Polska
Obajtek zastąpi Morawieckiego? Wicerzecznik PiS odpowiada
Polsat News
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń"

- Nie ma takich planów, żeby prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zastąpił premiera Mateusza Morawieckiego. One występują wyłącznie w publicystyce - powiedział w "Gościu Wydarzeń" zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Doniesienia medialne dotyczące tzw. taśm Obajtka to - zdaniem Fogla - "atak oparty na opiniach osób, które są skrajnie niewiarygodne".

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" napisała, że Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, chciał "wykończyć" firmę swojego wuja. Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem - podała "GW". Według dziennika, dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje; padają na nich wulgaryzmy, także pod adresem wuja.
 
Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak powiedział w rozmowie z Onetem, że w PiS "toczy się dyskusja na temat wymiany premiera Morawieckiego".
 
 
- Miałem okazję podczas ostatniego posiedzenia Sejmu być chwilę fizycznie w Sejmie. Byłem w klubie (PiS - red.) i pana Siemoniaka tam nie widziałem, więc myślę, że to jednak jego fantazja - odpowiedział Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń".
 
- Kompletnie takich planów nie ma. One występują wyłącznie w publicystyce - podkreślił zastępca rzecznika PiS.
 
"Ciężko pracuje, by Orlen był silnym graczem w Europie"
 

Przed publikacją "taśm Obajtka" prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w wywiadzie dla "Super Expressu", że prezes PKN Orlen "jest niezwykłym człowiekiem, jeżeli chodzi o talent organizacyjny, dynamikę, łatwość podejmowania decyzji i to celnych decyzji, słusznych decyzji". - Jest nadzieją nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski. Wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu - mówił o Obajtku Kaczyński.

 

Bogdan Rymanowski zapytał Radosława Fogla o to, czy prezes PiS powtórzyłby peany na część szefa Orlenu.

 

- Pan prezes, oceniając działalność prezesa Orlenu, mówił o jego wynikach finansowych, zarządczych, jak rozwija się PKN Orlen i tutaj ataki ze strony "GW" w żaden sposób na to nie wpływają - odpowiedział Fogiel.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z wicerzecznikiem PiS

  

 

Jak dodał, każdy może sprawdzić jakie są dane. - Daniel Obajtek ciężko pracuje nad tym, żeby Orlen stał się nie tylko bardzo silnym graczem w Polsce, ale również w skali europejskiej - powiedział.

 

Fogiel stwierdził również, że "Gazeta Wyborcza" "w tym ataku posługuje się opiniami i przekazami osób, które są skrajnie niewiarygodne". - Były skazywane za składanie fałszywych zeznań i inne przestępstwa - dodał.

 
Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć TUTAJ.
zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie