Pobicie proboszcza. 47-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Polska
Pobicie proboszcza. 47-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Ksiądz z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z łódzkich szpitali

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza postawiła prokuratura 47-latkowi, który zaatakował proboszcza parafii rzymsko-katolickiej Wielka Wola - Paradyż (Łódzkie). Zatrzymanemu przez policję mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło we wtorek po godz. 19. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię.

 

ZOBACZ: Zakażony koronawirusem zaatakował księdza. Uczestnik protestu usłyszał zarzuty

 

Ksiądz z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z łódzkich szpitali. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

- Mundurowi od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności, w jakich pokrzywdzony doznał tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69-letni ksiądz padł ofiarą brutalnej napaści - wyjaśniła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień.

 

Śledztwo doprowadziło kryminalnych do 47-letniego mieszkańca gminy Paradyż, który mógł mieć związek z napadem. W trakcie przesłuchania podejrzewany przyznał się do napaści. Zdaniem policjantów mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie