Ochłodzenie w całym kraju. Miejscami do 18 cm śniegu

Polska
Ochłodzenie w całym kraju. Miejscami do 18 cm śniegu
pixabay
W północnej części kraju należy się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem i śniegu,

Idzie ochłodzenie. W czwartek po południu temperatura zacznie spadać, a chłodny front, który napływa do Polski będzie się przemieszczał z północy na południe kraju, przynosząc ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Do Polski wchodzi właśnie chłodny front atmosferyczny, za którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Jak poinformował IMGW według modelu GFS, w ciągu najbliższych 48 godzin w górach może spaść około 18 centymetrów śniegu.

 

ZOBACZ: Martwe łabędzie przymarznięte do lodu na Zatoce Puckiej. "To ptasia grypa"

 

- W najbliższych godzinach czeka nas dość duża zmiana pogody, ponieważ z północy napływa do Polski zimne powietrze. Już obecnie na północy kraju w rejonie Elbląga, Chojnic, na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach występują opady śniegu i deszczu ze śniegiem - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk z IMGW.

 

 

Dodała, że w rejonach tych zrobiło się też dość chłodno, bo temperatura w porównaniu z poprzednimi dniami wynosi tam tylko około 0-1 stopnia Celsjusza i w ciągu dnia za bardzo nie wzrośnie. - Na południu w zasadzie będzie jeszcze ciepło około 8-10 stopni maksymalnie, ale tam też stopniowo będzie się ochładzało, bo ten chłodny front będzie wchodził na południe kraju - wyjaśniła Ewa Łapińska.

 

Opady deszczu i śniegu

 

Synoptyk podkreśliła również, że w czwartek po południu w północnej części kraju w związku z tym należy spodziewać właśnie opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, a strefa tych opadów będzie stopniowo przemieszczała się na południe Polski. - Dzisiaj wieczorem oraz w nocy na południu i w górach początkowo wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a potem w związku z obniżeniem temperatury samego śniegu - przekazała Łapińska.

 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z niewielkimi porywami na Pomorzu. Temperatura natomiast na północy Polski wyniesie maksymalnie około 0-2 stopnie Celsjusza, nad samym morzem 3-4 stopnie, w centrum maksymalnie 5-6 stopni, a na południu kraju jakieś 10-12 stopni Celsjusza, ale w drugiej połowie dnia będzie dość szybko spadała.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie