Gęste mgły, wysokie ciśnienie i porywisty wiatr. Pogoda na wtorek

Polska
Gęste mgły, wysokie ciśnienie i porywisty wiatr. Pogoda na wtorek
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
W północnej połowie będzie pochmurno z gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widoczność do 100 metrów i utrzymywać się przez większą część dnia

Aura bywa niesprawiedliwa. W tym samym czasie, gdy na północy będzie pochmurno i mglisto, to na południu kraju słonecznie. Temperatura znów będzie dwucyfrowa, ale skutecznie będzie ją obniżać porywisty wiatr. Ciśnienie pozostanie bardzo wysokie.

We wtorek pogoda podzieli Polskę. W północnej połowie będzie pochmurno z gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widoczność do 100 metrów i utrzymywać się przez większą część dnia. W południowej połowie kraju będzie słonecznie, szczególnie na górskich szczytach.
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą w cieniu od 7 stopni na Pomorzu do 13 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku zachodniego i północno-zachodniego będzie chwilami silny, w porywach do 40-45 km/h.
 
twojapogoda.pl
 
 
Biomet będzie korzystny
 
Ciśnienie jest bardzo wysokie i nie ulega zmianie. Barometry pokażą w samo południe od 1027 hPa na Podlasiu do 1034 hPa na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i zachodnim Pomorzu. Biomet będzie korzystny dla naszego samopoczucia.
 
 
Sytuacja na rzekach centralnej i północno-wschodniej Polski w wyniku zatorów lodowych i gwałtownych roztopów wciąż jest poważna, jednak zaczyna się powoli stabilizować. Poziom wód na kluczowych odcinkach rzekach opada.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
ac/hlk/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie