Mgły i dwucyfrowe ciepło. Pogoda na środę

Polska
Mgły i dwucyfrowe ciepło. Pogoda na środę
pixabay.com
Prognoza pogody na 3 marca

Połowa tygodnia przyniesie nam spore zróżnicowanie w pogodzie. W jednych regionach będzie pochmurno, mglisto i zimno, a w innych słonecznie i bardzo ciepło. Meteopaci mogą się skarżyć na ból głowy i senność, bo ciśnienie będzie szybko spadać.

W środę najwięcej słońca spodziewamy się w województwach południowych i zachodnich. Na pozostałym obszarze będzie się z biegiem dnia przejaśniać i rozpogadzać, jedynie na północy utrzyma się pełne zachmurzenie. Rano możliwe gęste mgły osadzające szadź.
 
Północ zimna, południe ciepłe
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą w cieniu od 5 stopni na Suwalszczyźnie i Mazurach do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie słaby i umiarkowany, tylko chwilami silniejszy.
 
 
Ciśnienie jest wysokie, ale przez cały dzień będzie bardzo szybko spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1026 hPa na Pomorzu do 1030 hPa na Podkarpaciu. Biomet będzie obojętny, jedynie na zachodzie i południu pozostanie korzystny.
 
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
W czwartek akcenty zimowe
 
Na północy kraju w czwartek spodziewamy się opadów deszczu przechodzących wieczorem w deszcz ze śniegiem i śnieg przy temperaturze nie przekraczającej 4 stopni i spadającej poniżej zera. Na południu będzie deszczowo, ale nawet 12 stopni ciepła.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
  
Łukasz Mileczarek/hlk/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie