Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Biznes
Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie
wikimedia/Daniel Oberhaus
Elon Musk na 6 tygodni stał się najbogatszym człowiekiem świata. Teraz musi zadowolić się drugim miejscem

Przez sześć tygodni trwało "panowanie" Elona Muska na liście najbogatszych na świecie osób. We wtorek na szczyt rankingu Bloomberg Billionaires Index ponownie powrócił Jeff Bezos.

Akcje Tesli (TSLA) spadły o 2,4 proc. To przełożyło się na stratę w wysokości 4,5 miliarda dolarów przez założyciela SpaceX i właściciela Tesli, Elona Muska. Wystarczyło również, aby na czoło rankingu Bloomberga powrócił Jeff Bezos.

 

ZOBACZ: Szef Amazonu ustępuje, skupi się na podboju kosmosu. Bezos i Musk powalczą o Księżyc i Marsa

 

Warto odnotować, że szef Amazona również nie może zaliczyć minionego tygodnia do udanych. W wyniku wahań giełdowych jego majątek uszczuplił się o 372 miliony dolarów.

 

Nie przeszkodziło mu to jednak w odzyskaniu pierwszego miejsca na liście najbogatszych, które okupował niezmiennie od około trzech lat, aż do stycznia 2021 roku.

 

ZOBACZ: Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

 

Został wówczas wyprzedzony przez Muska. Stało się to, gdy akcje Tesli wzrosły o 743 procent w ciągu roku, dzięki czemu założyciel SpaceX zyskał 107 miliardów dolarów.

 

Bloomberg Billionaires Index podaje, że posiadany obecnie przez Bezosa majątek wart jest 191 miliardów dolarów. Elon Musk dysponować ma miliardem mniej. Na trzecim miejscu jest Bill Gates, który ma 137 miliardów dolarów.

rsr/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie