Rozlicz się sercem. Przekaż 1 procent podatku dla podopiecznych Fundacji Polsat

Polska
Rozlicz się sercem. Przekaż 1 procent podatku dla podopiecznych Fundacji Polsat
Polsat News
Tylko w ubiegłym roku Fundacja Polsat zmieniła życie 1,8 tys. dzieci

To mały gest, a może zmienić czyjeś życie. Składając zeznanie podatkowe za ubiegły rok, możemy zdecydować, komu przekażemy swój jeden procent podatku. Rozliczając się z sercem mogą Państwo wesprzeć też Fundację Polsat, która pomogła prawie trzydziestu ośmiu tysiącom małych pacjentów.

Fundacja Polsat pomaga między innymi trzyletniej Hani. Gdy dziewczynka przyszła na świat, rodzice zauważyli na jej ciele dziwne plamki. Poważniejsze trudności zaczęły się kilka miesięcy później, w tym problemy z napięciem mięśniowym.

 

- Mózgowe porażenie - to było jak wyrok dla dziecka. Załamałam się, gdy usłyszałam, że Hania będzie dzieckiem leżącym - wspomina Małgorzata Walasik, matka dziewczynki. 

 

ZOBACZ: Ogólnopolski Dzień Transplantacji z Fundacją Polsat

 

Rodzice wierzyli jednak, że stan Hani uda się zmienić za sprawą rehabilitacji. Podczas zajęć finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia postępy były bardzo powolne. - Zaczęliśmy szukać czegoś więcej - dodaje mama.

 

"Koszty nie do przeskoczenia"

 

Hania trafiła na prywatną rehabilitację. - Po dwóch tygodniach stanęła na czworaka, później również usiadła - mówi Małgorzata Walasik.

 

Jednak za ogromnymi efektami idą poważne koszty, które dla rodziny dziewczynki są "nie do przeskoczenia". - Rehabilitacja dziecka z czterokończynowym porażeniem mózgowym to trzy tys. zł miesięcznie. Ponadto musi być systematyczna - wylicza Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

WIDEO: Przekaż 1 procent Fundacji Polsat. Materiał "Wydarzeń"

  

 

To właśnie ta organizacja otrzymała list od rodziców Hani. Podobnych pism jest coraz więcej. - Fundacja Polsat może finansować rehabilitację dzieci dzięki prostemu gestowi, czyli przekazaniu 1 procenta podatku PIT - mówi Krystyna Aldridge-Holc.

 

W ubiegłym roku Fundacja mogła w ten sposób zmienić życie 1,8 tys. dzieci.

 

Nawet drobna kwota pomaga chorym dzieciom

 

Rozlicz się sercem i przekaż 1 procent podatku Fundacji Polsat (numer KRS: 0000135921). Nawet najmniejsza kwota Twojego podatku pomoże dzieciom w walce o ich życie i zdrowie.

 

Fundacja Polsat dzięki zebranym w ten sposób środkom będzie mogła kontynuować realizację celów statutowych i w ramach działalności finansować dla podopiecznych m.in.: indywidualny sprzęt medyczny, sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt ortopedyczny, specjalistyczną rehabilitację, leki, maści i opatrunki, w wyjątkowych przypadkach zabiegi operacyjne w klinikach prywatnych i za granicą.

 

Na stronie Fundacji Polsat można rozliczyć PIT online. Dowiedz się więcej.

wka/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie