Walka kogutów. Podczas ucieczki ptak zabił właściciela

Świat
Walka kogutów. Podczas ucieczki ptak zabił właściciela
zdjęcie ilustracyjne/vijay chennupati/Flickr
Kogut podczas ucieczki zranił ostrzem właściciela

To spotkanie zakończyło się śmiercią właściciela. Podczas walki kogutów w jednej z indyjskich wiosek, jeden z ptaków próbował uciec. Przymocowane do niego ostrze zraniło mężczyznę, który zmarł w drodze do szpitala.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku tego tygodnia. Nielegalne spotkanie odbyło się w indyjskiej wiosce Lothunur.

 

ZOBACZ: Pieje o czwartej nad ranem i przeszkadza sąsiadom. Jednak właścicielka nie chce oddać koguta Antka

 

Podczas walki kogutów jedno ze zwierząt - w trakcie ucieczki - zraniło nożem swojego właściciela. Ostrze wbiło się w pachwinę mężczyzny. Poszkodowany zmarł w drodze do szpitala, stracił wiele krwi - informuje serwis BBC.

 

 

Ostrze przymocowane do koguta miało długość 7 centymetrów. Ptak po tragicznym zdarzeniu najpierw trafił na miejscowy posterunek, a finalnie zwierzę zostało przetransportowane na farmę. W sprawie posłuży jako dowód przed sądem.

 

Jak przekazała agencja AFP, służby szukają pozostałych uczestników powiązanych z walką. Będą oskarżeni m.in. o zabójstwo i nielegalne zakłady.

Kogut zabił policjanta

Z kolei na Filipinach w październiku ubiegłego roku kogut zabił funkcjonariusza policji. Do wypadku doszło podczas nalotu w trakcie nielegalnej walki kogutów w San Jose w prowincji Northern Samar.

 

ZOBACZ: Kogut zabił policjanta. Przeciął mu tętnicę

 

W momencie, kiedy oficer policji Christian Bolok podniósł koguta, zwierzę uderzyło go ostrzem w lewe udo. Mężczyzna wykrwawił się  - przekazała wówczas agencja AFP.

ms/prz/ bbc, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie