Niemcy: 14-latek miał zabić 13-latka

Świat
Niemcy: 14-latek miał zabić 13-latka
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Ciało 13-latka zostało odnalezione na skraju lasu

W środę po południu w pobliżu lasu w Sinsheim-Eschelbach w Badenii-Wirtembergii znaleziono ciało 13-latka. Wieczorem lokalna policja ogłosiła, że aresztowano w związku ze zbrodnią 14-letniego chłopca.

Jak przekazało DPA, miejsce zbrodni zostało odcięte kordonem, zaś policja z Mannheim użyła helikoptera do wykonania zdjęć z lotu ptaka. Funkcjonariusze z Heidelberga wspomagani przez federalnych śledczych przejęli sprawę.

 

ZOBACZ: 15-latek przyznał, że zabił 13-latkę. "Nie podlega odpowiedzialności karnej"

 

Podejrzany został zatrzymany w pobliżu miejsca zdarzenia - informuje serwis sueddeutsche.de. Według informacji przekazanych przez służby 14-latek miał trzymać nóż (który upuścił na wezwanie policjantów). Miał też na sobie ślady krwi.

 

"Wciąż mamy wiele do ustalenia"

Prawdopodobnie motywem zabójstwa była zazdrość. Jednak policja zaznacza, że śledztwo jest nadal w toku. Nie ujawniono czego dokłanie dotyczył spór między nastolatkami. "Wciąż mamy wiele do ustalenia" - zaznaczył cytowany przez niemiecki portal Siegfried Kollmar, szef wydziału policji kryminalnej w Heidelbergu. Służby czekają m.in. na pisemny wynik sekcji zwłok 13-latka oraz analizę danych z telefonu komórkowego.

 

ZOBACZ: Zabójstwo w szkole w Wawrze. Emil B. skazany na 25 lat więzienia

 

Niektóre niemieckie media podają, że domniemany sprawca jest dobrze znany policji. W listopadzie ubiegłego roku miał zaatakować nożem w szkole w Östringen 13-letniego ucznia. Po tym zdarzeniu chłopiec został przetransportowany do kliniki helikopterem. Między siódmoklasistami od miesięcy trwał spór. 

ms/ml/ PAP, sueddeutsche.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie