Spacerował po Zatoce Puckiej, kilkadziesiąt metrów od brzegu. "Ludzie są bezmyślni"

Polska
Spacerował po Zatoce Puckiej, kilkadziesiąt metrów od brzegu. "Ludzie są bezmyślni"
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/boostylez
Mężczyzna spacerował samotnie po zamarzniętej Zatoce Puckiej

W internecie pojawiło się nagranie mężczyzny spacerującego samotnie po zamarzniętej Zatoce Puckiej. Sytuacja miała miejsce kilkadziesiąt metrów od brzegu. Policja ostrzega, że jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie teraz, gdy mamy dodatnie temperatury.

Na profilu "Kuźnica Hel" na Facebooku pojawiło się wideo z mężczyzną spacerującym po zamarzniętej Zatoce Puckiej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 lutego.

 

Na filmie widać, że spacerowicz zapuścił się kilkadziesiąt metrów od brzegu. Uwagę zwraca fakt, że w zasięgu wzroku nie było żadnego innego człowieka. Gdyby więc coś się stało, na pomoc mogłoby być za późno.

 

ZOBACZ: Pod 6-latką załamał się lód. 10-latek zginął próbując ją ratować

 

Według autora nagrania spacerowicz zachował się bardzo nieodpowiedzialnie.

 

"Nie mogę uwierzyć że ludzie są tak bezmyślni" - napisał. "Temperatury dodanie od kilku dni, lód topnieje i pęka, widać już miejscami wodę Zatoki Puckiej, a w oddali widać osobę która sobie spaceruje, jak gdyby nigdy nic - wyjaśnił. "Masakra" - podsumował. 

 

 

Policjanci z Pucka przypominają, że "wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne".

 

ZOBACZ: Wyszków. Mandat za "driftowanie" po zamarzniętym Bugu. Policja dotarła do kierowcy

 

"Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Sprawdźmy, czy w razie potrzeby, będą umiały wezwać pomoc. Uczmy przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu" - zaapelowali. 

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie