Pod 12-latkiem załamał się lód. Chłopiec dryfował na krze

Polska
Pod 12-latkiem załamał się lód. Chłopiec dryfował na krze
Polsat News
Chłopiec wpadł do wody po tym, jak pod jego stopami załamał się lód. Trzymał się kry

12-letniego chłopca, który dryfował na krze lodowej po Nidzie w okolicy Pińczowa ratowali w poniedziałkowe późne popołudnie strażacy z Pińczowa (woj. świętokrzyskie). Chłopiec - cały i zdrowy - trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17:30. - W pewnej chwili lód się załamał i jeden z chłopców wpadł do wody - poinformował Mateusza Tarka, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej pińczowskiej straży pożarnej.

 

ZOBACZ: Pod 6-latką załamał się lód. 10-latek zginął próbując ją ratować

 

Reszta dzieci zdołała ewakuować się na brzeg rzeki i wezwać pomoc. - Na miejsce ruszyła cała załoga jednostki ratowniczo–gaśniczej z Pińczowa. Po dojeździe strażacy zastali chłopca, który trzymał się kry i przerębla, który powstał wskutek załamania się lodu. Strażakom udało się bezpiecznie wydobyć chłopca na brzeg - powiedział Tarka.

 

12-latek trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia. - W momencie przekazania go ratownikom medycznym chłopiec był przytomny, był z nim też kontakt - uzupełniał pińczowski strażak. Dziecko zostało przewiezione do szpitala w Kielcach.

 

Apel strażaków

 

Strażacy apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne.

 

Wideo: chłopiec wpadł do lodowatej wody. Aby przeżyć trzymał się kry

  

 

- To zdarzenie pokazuje, że rozwaga, szczególnie u młodych osób, nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Tutaj na szczęście udało się uratować chłopca. Pamiętajmy, że pokrywa lodowa może wydawać się gruba, ale przy odwilży lód może szybko i łatwo załamać się pod ciężarem - zaznaczył Tarka.

rsr/prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie