Awaria wodociągów w ośmiu dzielnicach Warszawy

Polska
Awaria wodociągów w ośmiu dzielnicach Warszawy
pixabay
W wielu blokach nastąpiła przerwa w dostawie wody

We wtorek doszło do awarii wodociągów w ośmiu dzielnicach w stolicy. Jak informuje MPWiK, większość z tych awarii jest w trakcie usuwania, a trzy w trakcie rozpoznania.

Awarie dotyczą dzielnicy Bielany i ul. Estrady oraz ul. Wólczyńskiej. Na Bemowie do awarii doszło przy ul. Pirenejskiej, a na Mokotowie przy ul. Cieszyńskiej i Al. Wilanowskiej.

 

ZOBACZ: Niemcy: polityk chciał pomóc lokatorom, rozmrażał rurę suszarką. Pożar gasiło stu strażaków

 

Na Ochocie awaria dotyczy ul. Białobrzeskiej oraz ul. Księcia Trojdena. Na Pradze Północ jest to Al. Solidarności, a we Włochach ul. Równoległa.

 

Wszystkie wymienione awarie są w trakcie usuwania.

 

Pracują nad przywróceniem zasilania

 

Z kolei w Rembertowie przy ul. Grawerskiej oraz ul. Niepołomickiej awarie są na razie w trakcie rozpoznania. W Śródmieściu awaria przy ul. Nowolipie jest w trakcie usuwania, a przy ul. Wareckiej w trakcie rozpoznania.

 

ZOBACZ: Wybuch w fabryce petard w Indiach. Wiele osób nie żyje

 

- Ekipy MPWiK wspierane przez wykonawców zewnętrznych pracują obecnie w różnych punktach nad usuwaniem awarii wodociągowych. Zależy nam na możliwie jak najszybszym przywracaniu zasilania w wodę i nasi pracownicy robią wszystko co w ich mocy by przerwy w dostawach trwały jak najkrócej - powiedział o tych awariach Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK.

 

MPWiK przypomina w związku z tym, że zgłoszenia o awariach można kierować mailowo: dok@mpwik.com.pl, za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem https://www.mpwik.com.pl/view/zglos-awarie-lub-reklamacje oraz telefonicznie: nr infolinii 22 445 50 00 (poniedziałek-piątek 7:00 – 15:00) lub przez całą dobę pod bezpłatny numer 994.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie