Niemcy: polityk chciał pomóc lokatorom, rozmrażał rurę suszarką. Pożar gasiło stu strażaków

Świat
Niemcy: polityk chciał pomóc lokatorom, rozmrażał rurę suszarką. Pożar gasiło stu strażaków
pixabay/Kollinger; Zdj. ilustracyjne
Straty wyceniono na 300 tys. euro

Polityk CDU Rüdiger Kreis z Kämpfelbach w Badenii-Wirtenbergii (Niemcy) próbował pomóc lokatorom domu, którego jest właścicielem. Mieszkańcy skarżyli się na zamarznięte rury i brak ciepłej wody. Kreis wszedł na strych i zaczął rozwiązywać problem... suszarką do włosów. Wybuchł pożar. Z jego opanowaniem walczyło 100 strażaków.

Dziennikarze "Bilda", którzy pierwsi poinformowali o sprawie, potwierdzili, że właścicielem wynajmowanego mieszkania jest 60-letni Rüdiger Kreis, członek zarządu CDU w Kämpfelbach.

 

ZOBACZ: Pożar mieszkania w Białej Podlaskiej. Nie żyje 44-latek

 

Z ustaleń "Bilda" wynika, że Kreis w sobotę próbował pomóc 33-letniej lokatorce, która nie miała dostępu do ciepłej wody. Temperatura na zewnątrz oscylowała wokół -12 stopni Celsjusza.

"Zapomniał o suszarce"

"Właściciel wszedł na strych i zaczął podgrzewać zamarzniętą rurę. W pewnym momencie położył włączone urządzenie i najwidoczniej o nim zapomniał" - przekazał rzecznik policji.

 

Po południu ze strychu zaczął wydobywać się dym, a sąsiedzi zaalarmowali strażaków. Kreis i lokatorka próbowali gasić pożar, ale ostatecznie wybiegli na zewnątrz.

 

 

Pożar gasiła setka strażaków. Strych spłonął doszczętnie, zawalił się sufit - wstępnie straty wyceniono na 300 tys. euro. Kreis nie chciał komentować sprawy.

bas/grz/ "Bild", BNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie